Японія збільшила в грудні експорт вперше з початку кризи


Японія збільшила в грудні експорт вперше з початку кризи

Японія збільшила в грудні експорт на 12,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і цей показник показав зростання вперше з вересня 2008 року, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на дані Мінфіну Японії.

Приріст експорту виявився вищим від очікувань: економісти в середньому прогнозували 7,6-8,6%, за різними опитуваннями. У листопаді зниження експорту склало 6,3%.

Зарубіжний попит, перш за все з боку Китаю та інших країн, що розвиваються, залишається головним чинником пожвавлення японської економіки, і зростання експорту підвищує шанси на відновлення стійкого зростання в Японії.

Поставки до Китаю злетіли в грудні на 42,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р., зокрема, за рахунок закупівель автомобілів. Експорт до Азії зріс на 31%, в США - впав на 7,6%, до Європи - збільшився на скромні 1,4%.

Імпорт знизився в грудні на 5,5%, що забезпечило позитивне сальдо торгівельного балансу Японії в грудні в 545 млрд ієн ($6,1 млрд).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua