"Газова війна" обійшлась "Газпрому" в 1 мільярд доларів


"Газова війна" обійшлась "Газпрому" в 1 мільярд доларів

Припинення постачань палива до Європи через конфлікт з Україною в січні минулого року обійшлося "Газпрому" в мільярд доларів. Газета "Ведомости" стверджує, що саме стільки російський концерн втратив, списавши європейським клієнтам 4,5 мільярда кубометрів газу, які рік тому не зміг поставити через конфлікт з Україною.

"Газпром", нагадаємо, звинуватив в газовій блокаді Україну, а зупинку транзиту до Європи оголосив форс-мажором, що виключало претензії європейців у зв'язку з недопостачанням газу. Проте саме на ці 4,5 мільярда кубометрів, як з'ясувало видання, були знижені зобов'язання європейських клієнтів перед "Газпромом" за 2009 рік.

Варто зазначити, що в січні 2009 року заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв оцінив втрати концерну через газовий конфлікт з Україною в два мільярди доларів.

На початку січня 2009 року "Газпром", що не погодив з українською стороною питання про ціну газу, припинив спочатку постачання газу до України, а 7 січня і транзит через українську територію до європейських країн. Останній крок "Газпром" пояснив тим, що українці нібито незаконно привласнювали транзитний газ. "Нафтогаз" же пояснював свої дії тим, що вибраний газ необхідний для прокачування палива. Через конфлікти Росії та України постраждало 18 країн, але про позови до "Газпрому" ніхто з європейських імпортерів, проте, не заявив.

Угоди, котрі розв'язали "газову кризу", були підписані лише 19 січня в Москві в присутності прем'єр-міністрів Росії та України, а транзит газу в ЄС відновився 20 січня.

За даними "Газрому", в 2009 році Європа зменшила споживання газу на 7,4 відсотка - до 555,2 мільярдів кубометрів. Російський концерн експортував до Європи 140,2 мільярда кубометрів, а в 2010 році планує продати 160,8 мільярда кубометрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua