Єврозону від розвалу може врятувати Європейський валютний фонд


Єврозону від розвалу може врятувати Європейський валютний фонд

Щоб врятувати єврозону від розвалу, слід створити Європейський валютний фонд (ЄВФ). Таку думку висловив головний економіст Deutsche Bank Томас Майєр, повідомляє РБК daily.

Ідея створення ЄВФ з'явилася в Т.Майєра близько року тому. Згідно з концепцією економіста, до обов'язків ЄВФ також має входити координація податкової політики країн-членів ЄС. Одне з політичних завдань ЄВФ - обмежити вплив МВФ у регіоні.

Стратегія виведення Європи з кризи має розроблятися в Брюсселі, а не у Вашингтоні, впевнений Майєр. "Міра нашої внутрішньої інтегрованості з Грецією настільки велика, що ми не хочемо, аби американці або китайці брали участь у розробці кредитної політики і заходів з управління кризою", - сказав головний економіст Deutsche Bank в інтерв'ю газеті Die Welt.

На думку Майєра, економічна ситуація в Греції стала загальноєвропейським коренем зла. "Якщо терміново не вирішити цю проблему, то на Євросоюз чекає розвал. Грецька криза призведе до ослаблення єдиної євровалюти і виникнення гіперінфляції, що, власне, і спричинить саморозпад єврозони", - упевнений головний економіст Deutsche Bank. Крім того, на його думку, першими з тонучого корабля ЄС втечуть зовсім не економічно слабкі країни на зразок Португалії, Ірландії чи Італії, а локомотиви економіки регіону, наприклад, Німеччина.

Але експерт не заперечує важливості місії МВФ на глобальному рівні. "Якби МВФ не існував, нам варто було б його заснувати для того, щоб з його допомогою ефективніше здолати фінансову кризу. Проте проблеми, які є на глобальному рівні, є і на європейському рівні", - упевнений Майєр.

В Єврокомісії про ініціативу головного економіста Deutsche Bank поки нічого не відомо, стверджує спікер ЄК в Брюсселі Амелія Торрес. Також в ЄК сподіваються, що Греція самостійно впорається зі своїми економічними проблемами. "Греції необхідно знизити свій бюджетний дефіцит до прийнятного рівня і одночасно реформувати систему державного бюджетного аудиту, а також систему звітності перед Єврокомісією", - відзначила Торрес.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua