Середня плата за оренду сільгоспземель в 2009 р. склала 260 грн/га


Середня плата за оренду сільгоспземель в 2009 р. склала 260 грн/га

Орендна плата за 1 гектар сільськогосподарських земельних паїв в 2009 році в Україні складала 260 грн., повідомляється в інформації Державного комітету із земельних ресурсів (Держкомзем).

Згідно з повідомленням, всього власникам земельних паїв у минулому році було виплачено 4,166 млрд грн. орендної плати, у тому числі селянам-пенсіонерам - 2 млрд грн.

При цьому 71,6% орендної плати виплачувалося сільськогосподарською продукцією.

"Варто відзначити, що це (виплата оренди в натуральній формі - ІФ) є негативним чинником, оскільки при розрахунках із селянами ціни на сільськогосподарську продукцію встановлювали самі керівники сільськогосподарських підприємств, а ці ціни, як свідчать перевірки, були вищими від ринкових", - йдеться в повідомленні.

За даними Держкомзему, в Україні в оренді перебуває 17,5 млн га, або 64% розпайованих сільськогосподарських земель.

Минулого року власники земельних паїв уклали 4,6 млн договорів оренди, переважно строком на 4-5 років (49% договорів), на 1-3 роки - 10%, 6-10 років - 30,6%, на 10 і більше - 10,4%. Велика частина договорів (майже 60%) передбачає орендну плату в розмірі 1,5-3% від оцінної вартості землі, 9% договорів - до 1,5%, 31,1% - від 3% і більше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua