Мінфін РФ: Росія розрахувалася перед Лондонським клубом кредиторів


Мінфін РФ: Росія розрахувалася перед Лондонським клубом кредиторів

Міністерство фінансів РФ повідомило про врегулювання залишку зобов'язань Росії по зовнішньому боргу колишнього СРСР перед Лондонським клубом кредиторів.

У відповідності з розпорядженням Уряду РФ, Мінфін Росії запропонував всім кредиторам-тримачам так званих "боргових інструментів Лондонського клубу", що не взяли участі в попередніх операціях обміну, врегулювати залишок зобов'язань по цих інструментах на умовах вказаного розпорядження Уряду РФ, йдеться в релізі.

В результаті, в кінці 2009 року Мінфін Росії уклав з кредиторами, що прийняли дану пропозицію, договори купівлі-продажу згаданих цінних паперів і здійснив переказ грошових коштів на користь кредиторів на загальну суму близько $1 млн. в обмін на отримання від них інструментів PRINs і IANs.

Нагадаємо, борг перед Лондонським клубом був заборгованістю колишнього СРСР перед приватними комерційними банками країн Західної Європи, США і Японії по кредитах, залучених Внєшекономбанком СРСР до 31 грудня 1991 року.

У відповідності з умовами угод, укладених Внєшекономбанком з банками-членами Лондонського клубу 6 жовтня 1997 року, заборгованість по основному боргу була переоформлена в реструктуризовані кредити "Principal Notes" (інструменти PRINs), а зобов'язання по відсотках - в процентні облігації "Interest Arrears Notes" (інструменти IANs). У 2000 році з кредиторами Лондонського клубу були погоджені фінансові та юридичні умови нової реструктуризації, що передбачають обмін зобов'язань Внєшекономбанку (зі списанням значної частини боргу) на суверенні єврооблігації Російської Федерації з остаточними датами погашення в 2010 і 2030 роках.

Надалі проведення переговорів з тримачами, які не висунули вимоги по тих інструментах Лондонського клубу, що їм належать, або які не прийняли зроблену в 2009 році пропозицію про врегулювання заборгованості, не планується, відзначає МЗС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua