Білоруські митники скаржаться, що Росія посилила пропускний режим на кордоні


Білоруські митники скаржаться, що Росія посилила пропускний режим на кордоні

Білоруські митники повідомили, що Росія збільшила кількість співробітників на митниці на російсько-білоруському кордоні. При цьому російські митники не посилювали заходи із огляду товарів.

"Кількість співробітників російської митниці на кордоні з Білоруссю, наскільки мені відомо, збільшено", - заявив голова Державного митного комітету Білорусі Олександр Шпильовський.

Зокрема, на Смоленській митниці, за його даними, додатково працює близько 120 митників. "На інших митницях кількість співробітників теж збільшена", - сказав Шпильовський. "Ці заходи проводяться під приводом винесення митного контролю на зовнішній кордон", - додав він.

Перший етап роботи Митного союзу Білорусі, Росії і Казахстану почався 1 січня 2010 року: набуває чинності єдиний митний тариф. Остаточно Митний союз розпочне діяти з 1 липня 2010 року з набуттям чинності його Митного кодексу.

Голова Митного комітету Білорусі підкреслив, що йдеться лише про збільшення чисельного складу представників митних служб Росії на кордоні з Білоруссю.

"Будь-яких дій з посилення огляду товарів, вантажів ми не спостерігаємо, йдеться лише про чисельне збільшення митної служби на кордоні з Білоруссю з боку РФ", - сказав Шпильовський.

Йому важко сказати, чим викликане збільшення чисельності митної служби. Шпильовський повідомив, що Білорусь не має наміру робити жодних заходів у відповідь. "Жодних заходів у відповідь ми вживати не будемо. У нас з Росією скасований митний контроль", - сказав Шпильовський.

В Митному комітеті припускають, що збільшення кількості митників пов'язане з прийнятою в 2008 році Концепцією про митну службу РФ. За Концепцією, Росія має намір перенести митний контроль з внутрішніх пунктів на кордон.

"Планується створити уздовж кордону митні пункти на відстані від кордону до 100 кілометрів", - сказав Шпильовський. За його словами, митне оформлення проводитиметься на кордоні, а товари пред'являтимуться в митних пунктах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua