Швейцарський суд відмовив у видачі США особистих даних клієнтів банку UBS


Швейцарський суд відмовив у видачі США особистих даних клієнтів банку UBS

Клієнт швейцарського банку UBS виграв апеляцію з рішення про передачу особистих даних американській владі, повідомляє Reuters.

За постановою адміністративного суду, підписана із США угода поширюється лише на дані про тих клієнтів, які звинувачуються в шахрайстві або важчих фінансових злочинах. В даному випадку клієнт банку не зміг представити податкову декларацію, що не підпадає під визначення шахрайства.

У зв'язку із прийнятим судовим рішенням швейцарський Кабінет міністрів має намір в найближчу середу розглянути питання виконання підписаної з США угоди, говориться в заяві відомства.

Податковий департамент країни наділений правом оскаржити винесену постанову.

В швейцарському судочинстві зараз знаходяться ще 25 справ аналогічного характеру.

Цей випадок став прецедентом - апеляція клієнта UBC була задоволена в повному обсязі.

Переговори американського уряду і швейцарського банку тривали півроку з лютого 2009 року. У результаті в серпні сторони підписали угоду про позасудове врегулювання суперечки. Документ передбачає надання американській податковій службі IRS імена 4450 клієнтів (на рахівницях яких зберігається більше мільйона швейцарських франків ($986,200), підозрюваних в США в ухиленні від сплати податків.

Як повідомило агентству поінформоване джерело, американський уряд продовжив на невизначений час крайній термін добровільного надання даних про доходи, що приховувались, ще для 10 тис. американців, в обмін на відмову від судового переслідування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua