Конгрес США готується підвищити планку держборгу до 14,29 трлн дол


Конгрес США готується підвищити планку держборгу до 14,29 трлн дол

Сенат США за запиту адміністрації президента Барака Обами розпочав обговорення збільшення ліміту державного боргу майже на 1,9 трлн доларів, до 14,29 трлн доларів. Збільшення потрібне, аби уникнути дефолту із державних цінних паперів. Білий дім в своїй заяві, поширеній в середу, зазначив, що таке підвищення надзвичайно необхідне для безперебійного фінансування діяльності федерального уряду і упевненості інвесторів в кредитоспроможності США.

"Якщо Конгрес не прийме цю поправку, Казначейство буде вимушене оголосити дефолт із свого боргу вперше в історії", - сказав голова сенатського комітету з фінансів Макс Бокус, представник демократичної партії від штату Монтана. Конгресмени, які представляють республіканців, виступають проти. На їх думку, адміністрації Обами час почати жити за коштами. Втім, під час знаходження у владі президента США Джорджа Буша-молодшого республіканці самі неодноразово піднімали планку держборгу. За час правління Джорджа Буша держборг США виріс удвічі через війни в Іраку і Афганістані, а також глобальну економічну кризу.

Напруженою ситуація залишається і з дефіцитом американського бюджету: у 2009 фінансовому році він досяг 1,4 трлн доларів., а в нинішньому прогнозується у розмірі 1,5 трлн доларів. "Пропоноване збільшення стелі, швидше за все, призведе до того, що Казначейство продовжить свою політику запозичень до початку наступного року", - цитує Bloomberg економіста JPMorgan Chase & Co. Майкла Феролі.

Підвищення ліміту на держборг стане п'ятим за останні два роки. У грудні минулого року сенат прийняв поправку про збільшення планки на 290 млрд доларів, до 12,4 трлн. Тоді законопроект дозволив Міністерству фінансів надрукувати і продати на схвалену суму облігацій, аби уряд міг функціонувати до середини лютого. При цьому обмовлялося, що 20 січня палата повинна буде приступити до обговорення чергового підвищення рівня держборгу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua