Moody’s: Економіка Латвії досягла дна


Moody’s: Економіка Латвії досягла дна

Латвія переживає найглибший в Євросоюзі економічний спад. ВВП республіки зменшився в минулому році на 18%, а безробіття зросло до "рекордного" в ЄС рівня - 21%, повідомляє агентство ПРАЙМ-ТАСС із посиланням на публікацію в Financial Times.

На відміну від більшості європейських країн, похмурі прогнози і очікування у зв'язку з нинішнім глобальним економічним спадом в Латвії реалізувалися вповні, пише газета. Важка економічна ситуація в цій країні, як наголошується в публікації, змусила багатьох її жителів інакше поглянути на два останні десятиліття її незалежного існування.

"В радянські часи в магазинах було порожньо. Тепер вони повні продуктів, але яка різниця, якщо ти не можеш собі дозволити купити їх", - заявив один з місцевих жителів Таліс Сулс.

Втім, на думку аналітиків агентства Moody’s, Латвія вже досягла дна. "Латвійська економіка подає ознаки стабілізації", - заявив представник агентства Кенет Орчард. Він не виключає, що в недалекому майбутньому оцінка перспектив кредитного рейтингу Латвії може бути підвищена з нинішньої "негативної" до "стабільної".

В результаті руйнівної для економіки країни кризи Рига була вимушена звернутися за екстреною фінансовою допомогою до Міжнародного валютного фонду. Проте в останні тижні почали надходити сигнали про поступове поліпшення макроекономічного становища країни. Так, в національній фінансовій системі різко впав відсоток з міжбанківських кредитів, знизилася прибутковість державних облігацій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua