Прогнози експертів на 2009 рік не виправдались


Прогнози експертів на 2009 рік не виправдались

Попри те, що у 2009 році експерти пророкували в Україні "алкогольний" бум, українці стали менше напиватися. Такий висновок робить тижневик "Коментарі", проаналізувавши дані Держкомстату за січень-листопад минулого року.

Як пише видання, кількість смертей від алкогольної кардіоміопатії (дистрофія сердечного м'яза, викликана хронічною етиловою інтоксикацією) знизилася на 36%, а смертей від алкогольної хвороби печінки зменшилося на 15%. Від звичайних алкогольних отруєнь померли приблизно 5 тис. українців, що на 31% менше, ніж в 2008 році.

Українці ведуть "тверезий спосіб життя" і за даними Світової організації охорони здоров'я - на 61-у місці з сотні країн світу. За рік один житель України, на думку експертів ВООЗ, випиває трохи більше 6 літрів абсолютного алкоголю (чистого 100-відсоткового спирту, який міститься в алкогольних напоях). Правда, українські експерти сумніваються в таких цифрах, за їх підрахунками, кожен з нас в середньому випиває 12 літрів абсолютного алкоголю, але за період кризи цей показник не змінився. Таку думку підтверджують і виробники алкогольних напоїв, точніше, їх статистика. Але при цьому, і експерти ВООЗ, і українські фахівці визнають - алкоголізм не миттєва залежність, і скільки громадян України спилось під час кризи, можна буде взнати лише через декілька років.

Крім того, в 2008 році ВООЗ попереджала про небувале збільшення самогубств, які можуть статися в 2009 році у зв'язку з економічною ситуацією в світі. Але, як показала статистика, кількість самогубств істотно збільшилася в найбагатших країнах - США, Євросоюзі і Японії. Кількість самовбивць на 100 тис. осіб в Японії торік склала 23,7 осіб., що стало рекордом серед розвинених країн Великої сімки. У Європі лідирує Литва. В Україні ж кількість самогубств збільшилася на 4%, і склала 21,6 осіб на 100 тис. населення. Втім, можливо, це пов'язано з тим, що український бум самогубств припав на кінець 2008 року, коли українці були найбільш злякані кризою. А цього року кількість людей, які вирішили звести рахунки з життям, навпаки, зменшилася.

2009 рік також показав пряму залежність між кількістю смертей унаслідок ДТП і розміром штрафів. Через транспортні ДТП торік померло на 34% менше людей, ніж у 2008 році, тоді як з листопада 2008 року сума штрафів за порушення Правил дорожнього руху збільшилася в середньому в двадцять разів. Отже згідно із загальноприйнятим показником безпеки дорожнього руху - кількості загиблих на 100 тис. населення, Україна наблизилася до країн Європи - 12,4 осіб., тоді як в Угорщині - 13,1, Польщі - 14,8, Австрії - 11,5. Експерти також схильні бачити і тут руку кризи - удар по кишенях в разі порушення ПДД став ще відчутнішим після зниження рівня доходів.

Крім того, криза вплинула і на статистику розлучних процесів. Як пише видання, Україна ще не знала настільки низького показника розлучень. За рік їх кількість зменшилась майже на 14% - з 152,8 тис. до 132,2 тис. Очевидно, під час кризи багато хто вирішив, що розлучення їм не по кишені.

Не виправдався і ще один прогноз експертів, які говорили, що криза змусить українців залишати насиджені місця у пошуках кращої долі. Передбачалася і міграція частини населення в села, і відтік робочих рук з мономіст. Але статистика показує, що в 2009 році українці менш охоче переїжджали. Якщо в 2008 р. шукати щастя в іншому населеному пункті намагався кожен 15-й з тисячі українців, то в 2009 р. - лише кожен 13-й. Найбільше іногороднім сподобався Крим, Одеса і Київ, а найбільше жителів втратила Луганська область. Але в цілому міграція усередині країни знизилася на 10%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua