Зміна газових контрактів - пріоритет нового президента


Зміна газових контрактів - пріоритет нового президента

Провідні українські енергетичні експерти вважають, що першочерговим завданням нового Президента України у сфері енергетики повинна стати зміна газових контрактів з Росією.

Таку думку експерти висловили на прес-конференції в УНІАН.

За словами незалежного експерта у сфері енергетики Олександра Нарбута, потенціал і можливість таких змін є. "Я вважаю, що це одне з першочергових завдань", - сказав він.

"Це і зміна кон'юнктури, тобто зміна тих умов, які є підставою для перегляду. Це і реструктуризація, реорганізація або ліквідація НАК "Нафтогаз України" як сторони цих контрактів - це теж можливо", - додав Нарбут.

В свою чергу, як зазначив екс-міністр палива та енергетики України Іван Плачков, "не лише можливо, але і необхідно" переглянути газові контракти.

За його словами, в газових контрактах необхідно закріпити паритетність, аби була передбачена норма не лише "бери або плати", але і "качай або плати", а також перейти на загальноєвропейську систему визначення ціни на газ.

Як зазначив президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-клуб" Олександр Тодійчук, "причин для перегляду є дуже багато, і ними влада обов'язково скористається".

"Я вважаю, що активнішою в перегляді цін буде команда Януковича, оскільки за ним стоять ті промислові групи, які найбільш залежні від ціни на газ. Це і металургія, і хімічна і цементна галузі, та інші. При сьогоднішніх цінах на газ ці підприємства будуть неконкурентоспроможними ні в нашій країні, ні тим більше за її межами. Тому я гадаю, що перегляд (цін на газ) буде", - зазначив Тодійчук.

Як повідомляв УНІАН, 19 січня ц.р. кандидат на посаду президента, лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що відразу після виборів, знаходячись на посаді глави держави, ініціюватиме переговори з російською стороною з метою досягнення домовленостей про справедливу ціну на російський газ, адже, за словами політика, зараз вона одна з найвищих в Європі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua