Казахстан запропонував змінити Росію в постачаннях нафти в Білорусь — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Казахстан запропонував змінити Росію в постачаннях нафти в Білорусь

Енергетика
734
Посол Казахстану в Білорусі Анатолій Смирнов повідомив, що Астана готова забезпечити завантаження Мозирського НПЗ і НПЗ "Нафтан-Полімір" "в будь-якій кількості, яку вони зможуть прийняти".
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вже обговорював це питання з білоруським президентом Олександром Лукашенком "і лише високі мита, які були до створення Митного союзу, заважали сторонам остаточно вирішити це питання".
Астана планує взяти участь в приватизацію білоруських НПЗ, пише "Комерсант", оскільки зможе надалі експортувати продукти переробки своєї нафти до Західної Європи.
В кінці 2009 року білоруський уряд запевняв, що один із заводів - "Нафтан-Полімір" - буде незабаром приватизований. О.Лукашенко оцінював його в 3 млрд. доларів. Про свій інтерес до комплексу заявляли російські "Лукойл" і "Роснафта".
Зараз постачання з боку Росії, яка забезпечує білоруські НПЗ сировиною, скорочені на 40% - до 19 тисяч тонн на добу у зв'язку з тим, що Білорусь внесла передоплату за нафту на торішніх умовах, а Росія вимагає враховувати в ціні повний експортний тариф.
Білоруські НПЗ не укладають нових контрактів на постачання нафти з російськими компаніями, чекаючи завершення переговорів урядів двох країн з цього питання. Росія пропонує поставити в 2010 році лише 6,3 млн. тонн безмитно. Білоруська сторона пропонує російським компаніям в січні-лютому поставляти нафту безмитно, а до березня розробити механізм міжбюджетного розподілу мит в рамках Митного союзу.
Олексій Кокін з "Метрополя" вважає, що технічно поставляти нафту з Казахстану до Білорусі майже неможливо. Це можна робити або через свопові операції з Росією, або перенаправивши нафту з Новоросійська до Одеси, звідки по трубопроводу Одеса-Броди її можна буде поставити на НПЗ.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас