"Белтрансгаз" відзвітував: Білорусь повністю розрахувалась із Росією за 2009 рік


"Белтрансгаз" відзвітував: Білорусь повністю розрахувалась із Росією за 2009 рік

Білорусь повністю розрахувалась із Росією за газ, спожитий у 2009 році, повідомив в середу генеральний директор білоруського газотранспортного підприємства "Белтрансгаз" Володимир Майоров.

"На 1 січня поточного року заборгованість перед "Газпромом", яка була різницею між контрактною ціною і фактичною ціною розрахунків, відсутня", - цитує Майорова РИА "Новости".

"Залишки заборгованості були виплачені в грудні разом з платежем за поточні постачання газу", - додав він.

За словами Майорова, в другому півріччі 2009 років була погашена заборгованість за газ в сумі 246 млн доларів. Вона утворилася через те, що на початку року Мінськ платив виходячи з середньорічної ціни, тоді як контрактна ціна була істотно вищою і становила 250 доларів за тисячу кубометрів проти 115,25 долара в третьому кварталі і 122 доларів в четвертому.

На 2010 рік Мінфін Білорусі заклав до бюджету ціну на російський газ у розмірі 166 доларів за тисячу кубометрів.

Росія може збільшити транзит газу трубопроводом "Ямал-Європа" через територію Білорусі, повідомив Володимир Майоров.

"Ми пропонуємо збільшити добове прокачування газу по газопроводу "Ямал-Європа" до 105 млн кубометрів з 91 млн в даний час", - сказав він.

За його підрахунками, в разі такого збільшення річне прокачування газу по "Ямал-Європа" збільшиться на 5 млрд кубометрів і складе 38 млрд кубометрів.

Керівник "Белтрансгаза" зазначив, що на початку 2009 року під час труднощів із прокачуванням газу через Україну транзит через "Ямал-Європа" складав 105-110 млн кубометрів на добу.

Він уточнив, що білоруська сторона бажала б забезпечувати додатковий транзит на постійній основі. "Ми хочемо надконтрактний транзит закріпити на постійній основі. Зараз ведуться переговори, вони залежать від потреб споживачів в Європі і заявок "Газпрому", - сказав Майорів.

Зараз "Газпром" володіє 37,5% акцій ВАТ "Белтрансгаза", в 2010 році його частка буде доведена до 50%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua