Міністри фінансів ЄС закликали Грецію активніше боротись із бюджетним дефіцитом


Міністри фінансів ЄС закликали Грецію активніше боротись із бюджетним дефіцитом

Греція повинна активізувати свої зусилля із протидії наслідкам фінансової кризи, яка загрожує поширитись на інші країни в регіоні. Про це сьогодні заявили фінансові міністри країн ЄС.

Останні пропозиції уряду Греції говорять про скорочення витрат приблизно на 10 млрд. євро ($ 14,4 млрд.), і збільшення доходів бюджету, що дозволить цього року зменшити дефіцит з 12,7% від валового внутрішнього продукту до 8,7%. План включає продаж державних активів на суму 2,5 млрд. євро цього року.

"Ця програма значною мірою спирається на одноразові заходи, - вказав голландський міністр фінансів Воутер Бос. - Має бути реалізований ґрунтовніший підхід до вирішення проблеми". "Довіра до будь-якого плану завжди буде дуже низькою, поки вони не доведуть ринку, що вони дійсно можуть робити ефективні дії", - зазначив міністр фінансів Швеції Андерс Борг.

Країни єврозони в цілому вітали плани Греції зі зниження боргового тягаря і скорочення дефіциту держбюджету, які міністр фінансів Георгіос Папаконстантіну представив на розгляд своїх європейських колег в понеділок увечері. Проте міністри фінансів порадили Греції розраховувати на себе, вирішуючи проблему з держборгом, що розростається, хоча і гарантували деяку підтримку з боку інших країн економічного співтовариства.

Міжнародні рейтингові агентства Moody's, S&P і Fitch вже знизили рейтинг Греції через величезний бюджетний дефіциту і держборг, що перевищує 120% ВВП. При цьому більшість учасників світових фінансових ринків сумніваються, що Афіни зможуть виконати зобов'язання щодо боргів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua