МВФ попереджає про можливість "другої хвилі" глобальної кризи


МВФ попереджає про можливість "другої хвилі" глобальної кризи

Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан попередив про можливість "другої хвилі" глобального економічного спаду. "Ми маємо бути дуже обережними, оскільки поточне відновлення залишається украй нестійким", - повідомив Стросс-Кан сьогодні журналістам в Токіо, повідомляє Reuters.

На думку голови фонду, підвищений ризик для світової економіки несуть зараз дешеві гроші, котрі заливають ринки, що розвиваються. Це може викликати утворення нових "бульбашок" на ринках активів.

Глава МВФ вказав, що головною проблемою урядів і Центробанків, як і раніше, є адекватний вихід з режиму надзвичайної підтримки фінансово-економічної системи. "Якщо ми припинимо ці заходи дуже рано, виникне загроза повторної рецесії", - підкреслив Стросс-Кан.

"В більшості країн зростання економік все ще підтримується державними заходами. Необхідно, перш за все, орієнтуватися на рівень внутрішнього попиту і на показники безробіття", - зазначив голова МВФ.

Нагадаємо, що на початку жовтня фонд підвищив прогноз зростання світової економіки на 2010р. на 0,6 відсоткового пункту - до 3,1%. МВФ також скоректував у напрямку поліпшення прогнози щодо економік провідних розвинених країн. Так, прогноз зростання економіки США і зони євро в 2010р. був підвищений на 0,7 п.п. і 0,6 п.п. - до 1,5% і 0,3% відповідно. Щодо Німеччини прогноз був підвищений на 0,9 п.п. - МВФ чекає зростання німецького ВВП на 0,3% в поточному році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua