Норвегія прогнозує скорочення видобутку нафти в 2010 р. на 6%


Норвегія прогнозує скорочення видобутку нафти в 2010 р. на 6%

Норвегія - шоста країна світу за обсягами експорту нафти - прогнозує падіння видобутку нафти цього року на 6% у зв'язку зі "старінням" нафтових родовищ у Північному морі. Як сказано в прес-релізі Норвезького нафтового директорау, виробництво нафти скоротиться в 2010 році 10-й рік поспіль і складе 108,7 млн кубічних метрів, або 1,87 млн барелів на добу, в порівнянні з 115,5 млн кубічних метрів, або 1,99 млн барелів на добу.

В 2014 року очікується зниження видобутку нафти до 91,6 млн кубічних метрів.

"Виробництво нафти продовжує скорочуватися, - відзначається в повідомленні урядової організації. - Потрібні невідкладні й рішучі зусилля для відновлення видобутку нафтових ресурсів на найбільших родовищах. Рентабельні ресурси можуть бути втрачені, якщо ліцензіати не приймуть необхідних рішень".

Розробка родовищ в Північному морі ведеться вже майже 40 років, і витрати на видобуток нафти зростають з кожним роком.

Між тим Норвегія збільшить виробництво газу цього року до 105 млрд кубічних метрів з 103,5 млрд в 2009 році, а в 2014 р. - до 112,2 млрд кубічних метрів. У 2014 році продаж газу принесе половину доходів Норвегії від реалізації енергоносіїв. Країна займає друге місце в світі за обсягами експорту газу.

В 2009 року в Норвегії було запущено в експлуатацію рекордне число пошуково-розвідувальних свердловин (65), при цьому в 28 випадках були знайдені нафта або газ. Сім з продуктивних пошукових свердловин розташовані в Норвезькому морі, решта - в Північному морі.

Запаси родовищ Норвегії на кінець 2009 року оцінюються в 13 млрд кубічних метрів нафтового еквіваленту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua