ВЕФ: Суверенні дефолти найбільш небезпечні для світової економіки


ВЕФ: Суверенні дефолти найбільш небезпечні для світової економіки

Однією із найактуальніших загроз для глобальної економіки є ризик погіршення стану державних фінансів багатьох країн, що може підштовхнути економіку до повномасштабної кризи в 2010 році, говориться в доповіді Всесвітнього економічного форуму.

Найбільші економіки світу злагоджено відреагували на фінансову кризу, почавши програми надзвичайного стимулювання, що, у свою чергу, призвело до зростання дефіциту бюджетів. Можливо, це допомогло зберегти ситуацію під контролем, проте високий рівень заборгованості став причиною зростання занепокоєння для фінансових ринків.

Ризик особливо високий для розвинених країн, оскільки багато економік, що розвиваються, під час попередніх економічних потрясінь привели свої фінансові системи у відносний порядок, наголошується в доповіді ВЕФ "Глобальні ризики", що вийшла перед щорічною зустріччю цієї організації в Давосі. Йдеться не лише про Дубаї, Грецію або Україну, але і про США з Великобританією, що накопичили борг розміром більше власного ВВП.

"Уряди, намагаючись стимулювати економіку і борючись з економічним спадом, досягли безпрецедентних рівнів заборгованості. Тому існує ризик зростання суверенних дефолтів", - говорить виконавчий директор консалтингової компанії Oliver Wyman Джон Дрзік, який брав участь в роботі над доповіддю ВЕФ. За словами експерта, за цим може послідувати подальше збільшення кількості безробітних з певними соціальними і політичними наслідками.

Серед інших загроз виділяються недостатнє фінансування інфраструктурних проектів, збільшення витрат на медичне обслуговування, падіння цін на активи і потенційне уповільнення темпів зростання китайської економіки. Так, нестача інвестицій в інфраструктуру неминуче призведе до зниження продовольчої та енергетичної безпеки.

"Найбільші ризики, з якими в даний час стикається світ, можливо, походять від так званих "повзучих ризиків". Вони розвиваються протягом тривалого періоду часу і їх потенційна величезна дія і довгострокові наслідки можуть бути недооцінені в значній мірі", - підкреслюється в доповіді ВЕФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua