Грузія представила новий проект транзиту каспійського газу до Європи


Грузія представила новий проект транзиту каспійського газу до Європи

Голова уряду Грузії Ніка Гілаурі представив в четвер на Міжнародній енергетичній конференції в Батумі новий проект транспортування каспійського газу до Європи.

Проект передбачає постачання природного газу з Азербайджану до Грузії, де він перероблятиметься в зріджений газ, а потім транспортуватиметься до Європи Чорним морем в трьох напрямах - до України, Білорусі та Польщі; до Румунії і Болгарії; до Туреччини.

"Диверсифікація маршрутів транспортування енергоносіїв Каспію з Центральної Азії забезпечить енергобезпеку Європи і зробить її менш залежною від російського газу", - вважає грузинський прем'єр.

В свою чергу його азербайджанський колега Артур Расі-Заде закликав учасників конференції зробити "фінансово привабливими" постачання енергоносіїв через Південний енергетичний коридор. "Необхідно створити комерційну систему, яка буде на руку постачальникам і одержувачам енергоносіїв", - сказав прем'єр.

"Азербайджан зробить все для того, щоб альтернативні проекти подачі енергоносіїв були здійснені", - додав він.

Учасники конференції прийняли спільну заяву, в якій зафіксували загальну позицію щодо основних принципів енергобезпеки і забезпечення безперебійного і безпечного транзиту енергоносіїв.

Раніше повідомлялося, що Гілаурі перед відкриттям конференції заявив, що Грузія запропонує новий маршрут транспортування каспійського газу до Європи, який "має великі перспективи". "На першому етапі йдеться про азербайджанський газ, а в майбутньому можливе підключення до проекту також туркменського і казахстанського газу", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua