Експерт прогнозує відносну стабільність курсу гривні до кінця першого кварталу


Експерт прогнозує відносну стабільність курсу гривні до кінця першого кварталу

На думку експерта Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олександра Жолудя, до кінця першого кварталу, тобто фактичного завершення виборів Президента України, не варто чекати якихось значних коливань курсу гривні. При цьому вже в другому кварталі вірогідне ослаблення курсу національної валюти.

Він відзначив, що девальвація національної валюти, яка спостерігалася з початку поточного тижня, викликана в першу чергу збільшенням обсягів пропозиції гривні на ринку на початку року.

Другим чинником дорожчання долара, за словами О.Жолудя, стало бажання населення запастися валютою перед виборами.

В цілому, експерт не чекає значних стрибків курсу найближчими днями.

"Враховуючи те, що Національний банк України вийшов вчора і покрив той попит, який був на валюту, що призвело до того, що ціна закриття була навіть трошки нижчою від ціни відкриття, то загалом істотних коливань до виборів по курсу я не чекаю, - сказав О.Жолудь. - Якщо офіційний курс, можливо, ще і піднімуть на 1 копійку, то на міжбанку більше ніж на 5 копійок, рух вгору до кінця тижня дуже маловірогідний. Швидше за все, буде те ж, що і зараз, тобто близько 8,1 грн./дол."

Що стосується ситуації з курсом після виборів, то вже починаючи з другого кварталу, - а на думку експерта, з врахуванням великої вірогідності проведення виборів у два тури і можливих судових розглядів після оголошення результатів, фактично вибори Президента України завершаться до кінця першого кварталу, - можна чекати деякого ослаблення курсу національної валюти.

"Після обрання нового Президента і, дуже ймовірно, глави Національного банку України є серйозна вірогідність зміни монетарної політики, у тому числі політики змінного курсу. Враховуючи, що також є вірогідність збільшення фінансування Національним банком України дефіциту Держбюджету, це може призвести до деякого зростання інфляції і до ослаблення гривні в кінці першого кварталу, хоча все ж можливе ослаблення гривні вже в другому кварталі", - вважає О.Жолудь.

При цьому він відзначив, що ослаблення гривні не буде значним і складе "декілька десятків копійок за квартал".

Як повідомлялося, з початку поточного тижня на готівковому і міжбанківському валютному ринку спостерігалося ослаблення курсу гривні відносно американського долара. Якщо ще минулого тижня котирування були в межах 8 грн./дол., то вже у вівторок, 12 січня, вони досягли 8,15 грн./дол., а в середу, 13 січня, - 8,2 грн./дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua