НБУ розіслав попереджувальні листи керівникам банків, які не дотримуються середньозваженого курсу гривні


НБУ розіслав попереджувальні листи керівникам банків, які не дотримуються середньозваженого курсу гривні

Національний банк України сьогодні розіслав попереджувальні листи керівникам банків, які не дотримуються показника середньозваженого курсу гривні.

"Національний банк України за результатами аналізу здійснених 13 січня 2010 року банками операцій з купівлі-продажу безготівкових доларів США за гривні відзначає, що поведінка банку, який Ви очолюєте, провокує погіршення на внутрішньому ринку країни, спотворюючи імідж банківської системи як найвпливовішої його ланки", - йдеться в листі Нацбанку.

Нацбанк нагадав банкірам, що питанням визначення курсів купівлі і продажу іноземної валюти за гривні має займатися особисто керівник банку. Курси, які встановлює уповноважений банк, мають визначатися банком з врахуванням орієнтирів, які Нацбанк щодня доводить до відома уповноважених банків.

"У випадку подальшої дестабілізації банком, який Ви очолюєте, середньозважених котирувань гривні на міжбанківському валютному ринку Національний банк України розцінюватиме це як Вашу особисту політику, яка веде до руйнування макроекономічних передумов стабілізації і виходу економіки України з кризи", - йдеться в листі.

Як повідомлялося, з початку поточного тижня на готівковому і міжбанківському валютному ринку спостерігалося ослаблення курсу гривні відносно американського долара. Якщо ще минулого тижня котирування були в межах 8 грн./дол., то вже у вівторок вони досягли 8,15 грн./дол., а в середу - 8,2 грн./дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua