Польський експерт: Продаж ІСД навряд чи спричинить масовий розпродаж українських метактивів


Польський експерт: Продаж ІСД навряд чи спричинить масовий розпродаж українських метактивів

Продаж акцій корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД) навряд чи призведе до масового розпродажу інших українських металургійних активів.

Таку думку висловила аналітик Центру східних досліджень (OSW, Варшава) Анна Гурська.

"Складно сьогодні сказати, що це початок більшого наступу (російського капіталу в Україну)", - сказала експерт. При цьому вона відзначила, що все залежатиме від економічної ситуації в світі і конкретних умов на металургійних підприємствах України.

За словами А.Гурської, в найкращому становищі будуть модернізовані металургійні заводи, які зможуть ефективно конкурувати на світових ринках, а також підприємства, що входять до складу корпорацій з диверсифікованим бізнесом, що дозволить їм легко пережити тяжкі часи.

На думку А.Гурської, в складній ситуації може опинитися, наприклад, меткомбінат ім. Ілліча, який практично не модернізувався і якому буде складно конкурувати, наприклад, з китайськими металургами.

"Українська металургія матиме проблеми, але це не означає, що вони (власники заводів - ред.) продаватимуть (свої активи - ред.)", - відзначила експерт.

Як повідомлялося в ЗМІ, 50% + 2 акції корпорації ІСД придбала група інвесторів на чолі з Олександром Катуніним і за участю "Внєшекономбанку" Росії. Власниками 49,99% акцій ІСД залишаються Сергій Тарута та Олег Мкртчан.

На думку деяких аналітиків, за нинішніми покупцями холдингу стоять такі російські компанії, як "Металоінвест" і "Євраз".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua