Туркменістан постачає до РФ 30 млн кубометрів газу на добу


Туркменістан постачає до РФ 30 млн кубометрів газу на добу

Поставки туркменського газу "Газпрому" з моменту їх відновлення 9 січня становлять 30 млн кубометрів на добу, свідчать дані ЦДУ ПЕК.

План постачань на січень складає 934,2 млн кубометрів, що в перерахунку на добу також дорівнює цьому рівню.

В річному обчисленні це близько 11 млрд кубометрів (з врахуванням традиційної щорічної двотижневої паузи на проведення профілактичних робіт).

В "Газпромі" Агентству газової інформації (АГІ) підтвердили, що саме в такому обсязі заплановані закупівлі туркменського газу в поточному році, а формулювання про можливість купити в Туркменістану до 30 млрд кубометрів газу цього року було включене в офіційні заяви на прохання туркменської сторони.

Туркменістан продає свій газ "Газпрому" за формулою ціни, котра змінюється щокварталу. Базова ціна для I кварталу 2010 року визначена на рівні $195 за тисячу кубометрів.

Відновлення постачань туркменського газу доки ніяк не позначилось на видобутку газу в Росії - показники виробництва природного газу "Газпромом" і незалежними виробниками залишилися на колишніх рівнях.

Разом з тим, в квітні минулого року, коли після вибуху на туркменській ділянці Середня Азія-Центр в Туркменістані туркменський газ повністю припинив надходити на територію Росії, "Газпрому" довелося підвищити власний видобуток на відповідну кількість.

Газогін пізніше було відновлено, проте постачання газу не були відновлені - туркменський газ в тих обсягах і за тією ціною виявився неліквідним в портфелі "Газпрому". 22 грудня минулого року країни домовилися про відновлення постачань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua