США зафіксували рекордний дефіцит бюджету в грудні - 91,9 млрд дол


США зафіксували рекордний дефіцит бюджету в грудні - 91,9 млрд дол

Рекордний дефіцит держбюджету США для грудня був зафіксований минулого місяця, оскільки високе безробіття призвело до зниження податкових надходжень, а уряд був змушений збільшити держвитрати, аби підтримати відновлення економіки.

Як повідомило міністерство фінансів США, перевищення витрат держави над доходами склало $91,9 млрд в грудні 2009 року в порівнянні з $51,8 млрд за аналогічний місяць 2008 року. США фіксують дефіцит держбюджету вже протягом 15 місяців поспіль, що є рекордним терміном.

Дефіцит американського бюджету за підсумками 2009 календарного року став рекордним за всю історію збору даних, податкові надходження при цьому були мінімальними з 2004 року (за підсумками 2009 фінансового року, що завершився 30 вересня, дефіцит склав $1,4 трлн).

"Бюджетне сальдо різко погіршилось останніми роками через ослаблення економіки і різні податкові пільги, покликані стимулювати економіку", - стверджує президент Insight Economics LLC Стівен Вуд, який дав найбільш точний прогноз дефіциту бюджету США - $92 млрд.

В поточному фінансовому році, що почався 1 жовтня 2009 р., дефіцит перевищить $1 трлн другий рік поспіль, прогнозують Білий дім і Бюджетна комісія Конгресу США.

З початку рецесії економіка США втратила 7,2 млн робочих місць, в грудні безробіття становило 10%, що близько до максимального рівня за 26 років (10,4%).

Раніше повідомлялося, що президент США Барак Обама має намір запропонувати ввести податок, яким обкладатимуться активи 20 найбільших фінансових компаній за винятком акціонерного капіталу і депозитів. Як заявив представник адміністрації, за рахунок цього податку уряд розраховує отримати близько $120 млрд протягом найближчих десяти років, аби компенсувати витрати скарбниці на порятунок банків під час кризи.

Витрати уряду минулого місяця збільшились на 7,3% в порівнянні з груднем 2008 року і склали $310,8 млрд, що є найбільшим значенням місячного показника в історії США.

Податкові надходження та інші доходи знизилися на 7,9% - до $218,9 млрд.

З початку фінансового року держвитрати впали на 0,4% в порівнянні з жовтнем-груднем 2008 р. - до $876,2 млрд, прибуткові статті бюджету за цей період зменшились на 11%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua