Білорусь домовляється із РФ про постачання газу в обмін на овочі


Білорусь домовляється із РФ про постачання газу в обмін на овочі

Москва і Мінськ домовились з питання постачань російської нафти до Білорусі і тепер Мінськ обговорює з російськими нафтовими компаніями можливість постачати газ в обмін на товари місцевого виробництва, пише сьогодні газета РБК daily.

За словами джерела газети в білоруському уряді, Мінськ наполягає, що Єдиний митний союз Росії, Білорусі та Казахстану дозволяє російським нафтовим компаніям постачати газ в країну безпосередньо без участі "Газпрому", який володіє монополією на експорт блакитного палива і, як правило, не готовий йти на поступки покупцеві.

За словами джерела, нафтовикам вже запропонували постачати сировину за схемою "газ в обмін на продукцію". Зокрема, він може бути перероблений на нафтохімічному комплексі "Гродно Азот", що випускає сільськогосподарські добрива.

Передбачається, що Білорусь потім розплатиться з постачальниками своїми овочами.

Інтерес до цієї пропозиції вже проявили ЛУКОЙЛ, ТНК-ВР і "Роснефть", говорить співрозмовник РБК daily, ознайомлений із ситуацією. Попит на сировину зараз впав, і нафтові компанії можуть погодитися на вигідні для Мінська умови. Крім того, незалежні виробники газу зараз відчувають певні проблеми з його збутом: монополіст зменшив у них закупівлі.

За словами експертів, російським нафтовикам вихід до Білорусі був би цікавим - вартість газу в республіці, навіть з урахуванням знижок, що надаються їй, вища, ніж на російському ринку.

В першому кварталі цього року ціна газу для Білорусі становить 168 дол. за 1 тис. куб. м, тоді як на внутрішньому російському ринку навіть з врахуванням запланованого підвищення тарифів вона коливатиметься в межах 75-85 дол. за 1 тис. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua