Азербайджан у 2010 р. має намір експортувати близько 9 млрд куб. м. газу


Азербайджан у 2010 р. має намір експортувати близько 9 млрд куб. м. газу

Азербайджан в 2010 році планує експорт газу на рівні 8,5-9 млрд кубометрів, повідомив президент Державної нафтової компанії Азербайджану (ДНКАР, SOCAR) Ровнаг Абдуллаєв журналістам.

"У нас є контракти на постачання газу до Туреччини, Грузії, Росії та Ірану. З цих контрактів до Туреччини буде перекачано близько 6,6 млрд кубометрів, до Грузії - 1 млрд, до Росії - 0,5-1 млрд, до Ірану - до 0,5 млрд", - сказав Абдуллаєв.

Він зазначив, що за винятком Туреччини (якій надходить газ із родовища Шах-Деніз, котре розробляється спільно з іноземними партнерами), постачання в останні країни здійснюватимуться за рахунок газу, що добувається ДНКАР.

За словами Абдуллаєва, компанія реалізує велику газову програму, яка сприяє збільшенню видобутку природного газу. "У 2011 році у нас буде ще 1-1,5 млрд кубометрів вільного газу, який ми плануємо експортувати", - сказав Абдуллаєв.

При цьому глава компанії зазначив, що Азербайджан готовий постачати газ в газопровід Nabucco, в разі його будівництва.

Він додав, що в даний час через вибух газогону Моздок-Газімагомед, Азербайджан забезпечує газом Дербентський район. "Підписання контракту з нами допомогло Росії до певної міри забезпечити газом цей регіон в період форс-мажорної ситуації", - підкреслив глава ДНКАР.

Щодо переговорів з Туреччиною з визначення ціни на газ Абдуллаєв зазначив, що переговори тривають і в них є певний прогрес.

Як повідомлялося, переговори між ДНКАР і турецькою Botas ведуться як із питань експорту азербайджанського газу в рамках Стадії-2 розробки родовища Шах-Деніз, так і з питань зміни ціни на газ, що продається Туреччині в рамках Стадії-1.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua