Заступник міністра: За прогнозами курсів валют стоять особисті інтереси


Заступник міністра: За прогнозами курсів валют стоять особисті інтереси

За прогнозами курсів валют, які дають деякі експерти, стоїть їх матеріальний інтерес.

Таку думку на прес-конференції в УНІАН висловив почесний президент громадської організації "Народні фінанси", заступник міністра фінансів України Олександр Савченко.

За його словами, коментарі відносно курсу валют сьогодні залежать від того, грає експерт на підвищення чи на зниження гривні. Ті, хто робить прогнози коливань валют на ринку, переслідують свої інтереси. З одного боку, сьогодні Україна - країна, валюта якої недооцінена в світі найбільше. При цьому, наприклад, експортерам вигідно говорити про те, що гривня девальвуватиме, вони можуть прогнозувати, що курс буде 10-12 грн../дол.

Водночас курс валют в Україні визначають сьогодні попит і пропозиція, об'єктивні чинники, такі як експорт, імпорт, а також суб'єктивні. Також є психологічний аспект - настрій громадян, зазначив Савченко.

"Крім того важливо якими у нас будуть органи грошово-кредитної влади - яким буде центральний банк і яким буде Міністерство фінансів. Це два фундаментальні чинники", - сказав він. Рівновага цих чинників і призведе до визначення курсу, вважає Савченко.

"Тому що можна говорити про тенденції коливання курсу валют. Влада має бути моральною і чесною - і Нацбанк і Мінфін, і аби проводили нейтральну політику. Найкраща політика - коли курс ринковий", - упевнений заступник міністра. На його думку, лише такий курс дає правильну відповідь, куди краще вкладати гроші на тривалий термін, а куди не треба. "А якщо курсом маніпулювати, то це веде лише до заробляння грошей валютними спекулянтами", - підкреслив Савченко.

На думку голови правління громадської організації "Народні фінанси" Володимира Ланового, значення курсу не буде пов'язане з прогнозуванням, це політичне питання. Нацбанк не дає жодних орієнтирів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ Мінфін України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua