Єврокомісія звинуватила Грецію у фальсифікації даних про свій фінансовий стан


Єврокомісія звинуватила Грецію у фальсифікації даних про свій фінансовий стан

Європейська Комісія (ЄК) звинуватила Грецію у фальсифікації даних про державні фінанси і перешкоду збору об'єктивної статистики, повідомляє Financial Times.

В доповіді про те, що єврозона стикається з найгіршою фінансовою кризою від часу введення євро в 1999 році, ЄК відзначила, що дані з Греції настільки ненадійні, що бюджетний дефіцит і державний борг країни можуть виявитися вищими від того прогнозу, який грецький уряд зробив у жовтні.

Тоді в Греції бюджетний дефіцит-2009 оцінили в 12,5% ВВП, що набагато вище 3,7%, які прогнозувалися в квітні. Дані про дефіцит бюджету за 2008 рік також були переглянуті з 5% до 7,7%. Ці відомості шокували 15 країни-партнерів Греції по єврозоні.

Соціалістичний уряд Греції обіцяє скоротити дефіцит до 3% або менше вже до 2012 року. Проте на фінансових ринках сумніваються, що настільки круті заходи можна здійснити, уникнувши напруженості на ринку праці і соціальних протестів.

Міністерство фінансів Греції на претензії Європейської Комісії відповіло, що доповідь ЄК відображає підхід колишнього уряду країни, а не нинішнього. "Ми перебуваємо в процесі зміни підходів до збору та аналізу статистичних даних", - запевняють в міністерстві.

Тим часом представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) прибули до Афін у відповідь на прохання грецької сторони допомогти з радикальною реформою податкової системи, яка має бути завершена в березні.

"В порядку денному нема жодних питань, пов'язаних із кредитами і позиками (Греції від МВФ)", - заявили в міністерстві фінансів Греції, спростувавши чутки про те, що новий уряд республіки може звернутися до МВФ за допомогою в разі, якщо ситуація з держфінансуванням погіршиться.

Єврокомісія, яка відповідальна за дотримання фіскальних вимог в єврозоні, в своїй доповіді чітко дала зрозуміти, що вона не довіряє грецьким статистичним даним.

ЄК розкритикувала погану співпрацю і відсутність чіткого розмежування відповідальності між декількома грецькими відомствами і службами, неоднозначні повноваження чиновників, відсутність письмових інструкцій і документації. Ці факти роблять збір статистичних даних предметом для політичного тиску, відзначають в Єврокомісії.

Греція виявилася однією з європейських країн, що найбільше постраждали від світової фінансової кризи. За останні місяці всі три найбільші міжнародні рейтингові агентства по черзі знижували рейтинги Греції. Moody's знизило рейтинг держоблігацій Греції з "А1" до "А2".

Standard & Poor's погіршило суверенний кредитний рейтинг Греції до "ВВВ+" з "А-", зберігши за цим рейтингом прогноз "негативний". При цьому аналітики S&P відзначили, що можливе подальше зниження рейтингу республіці, якщо заявлені прем'єр-міністром Греції Йоргосом Папандреу екстрені заходи скорочення дефіциту бюджету не принесуть бажаних результатів.

На початку грудня Fitch знизило довгострокові рейтинги Греції на один рівень - з "A-" до "BBB+". Тоді це викликало серйозне занепокоєння серед інвесторів. Активізувалися розмови про ризик дефолту Греції за борговими зобов'язаннями.

Деякі експерти відзначали, що через фінансові проблеми Греція взагалі може покинути єврозону. Зокрема, аналітик Standard Bank Стів Берроу прогнозував, що до кінця 2010 року Греція та Ірландія, в яких склалася "неприйнятна ситуація", можуть попрощатися із зоною євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua