Рахункова палата: Кошти, виділені на утилізацію твердого ракетного палива, використовувалися неефективно


Рахункова палата: Кошти, виділені на утилізацію твердого ракетного палива, використовувалися неефективно

Кошти, які виділялися на фінансування прийнятої в 2003 році державної Програми утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС-22, використовувалися неефективно. Як повідомили в Рахунковій палаті України, такий висновок зробила колегія палати.

"На отримані в 2004-2009 рр. 600 млн. грн. Національне космічне агентство України спільне з ДП "НВО Павлоградський хімічний завод" не створило виробництва з утилізації твердого ракетного палива, яке мало розпочати роботу в 2009 році. Фактично не завершено будівництво жодного з об'єктів утилізації палива, на спорудження яких використано 132,8 млн. грн. державних асигнувань, а середній показник їх готовності складає від 86 до 7%", - сказано в повідомленні.

В Рахунковій палаті підкреслюють, що сьогоднішній механізм фінансування програми із Стабілізаційного фонду може гальмувати її виконання, що, у свою чергу, вимагатиме додаткових витрат з державного бюджету на безпечне зберігання двигунів з твердим ракетним паливом (щороку воно обходиться державі в понад 50 млн. грн.).

"Подальше зберігання твердого ракетного палива, гарантійні терміни зберігання якого завершилися ще в 1998-2000 роках, створює серйозну екологічну і техногенну небезпеку для України", - підкреслюється в повідомленні Рахункової палати.

Як повідомлялося, на початку 2009 р. голова Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар виступив з попередженням про загрозу вибуху ядерного палива, яке зберігається в області. За його інформацією, в Павлограді зберігається 5 тис. т ракетного палива, яке залишилося від боєголовок. Його утилізація на початку 2009 року оцінювалася в 300 млн. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua