Американські фармацевтичні компанії Pfizer та Merck звільнять більше 2 тис співробітників


Американські фармацевтичні компанії Pfizer та Merck звільнять більше 2 тис співробітників

Американські фармацевтичні гіганти Pfizer і Merck планують провести скорочення більше 2 тис. робочих місць в США.

Pfizer, зокрема, звільнить 1,6 тис. робочих місць, з них 680 - в Пенсільванії і 400 - у Нью-Джерсі. Його конкурент Merck проведе скорочення чисельності штату в Нью-Джерсі, зменшивши кількість співробітників на 500 осіб, повідомляє Associated Press.

Згідно із заявами обох виробників, звільнення пов'язані з недавніми операціями обох компаній. Так, Pfizer в жовтні 2009 р. придбала дослідницьку фармацевтичну компанію Wyeth, заплативши за виробника вакцин 68 млрд дол., а Merck в листопаді минулого року купила Schering-Plough за 41,1 млрд дол.

В подальших планах обох компаній - скорочення близько 20 тис. робочих місць.

Нагадаємо, американська фармацевтична компанія Pfizer Inc. була заснована в 1849 р. і відтоді є одним зі світових лідерів ринку. Сучасну назву компанія отримала в червні 2000 р. в результаті злиття компаній Pfizer і Warner-Lambert Company. До портфоліо препаратів компанії входять такі відомі лікарські засоби, як препарат із боротьби з еректильною дисфункцією Viagra і краплі для очей Visine. Препарати Pfizer виробляються на заводах в 46 країнах, загальний штат - близько 100 тис. осіб. Чистий прибуток найбільшої в світі фармацевтичної компанії за 9 місяців 2009 р. практично склав 7,88 млрд дол. проти 7,86 млрд дол. за аналогічний період роком раніше. При цьому виручка Pfizer зменшилась на 7%, склавши 33,47 млрд дол. (роком раніше - 35,95 млрд дол.).

Компанія Merck & Co. - одна з найбільших фармацевтичних компаній в Сполучених Штатах, створена свого часу на основі активів німецької Merck KGaA (конфіскованих за підсумками Першої світової війни). Компанія займається виробництвом ліків, а також розробкою вакцин. Загальний штат компанії складає приблизно 32 тис. співробітників. Чистий прибуток американської фармацевтичної компанії Merck & Co. за 9 місяців 2009 р. збільшився на 4% - до 6,4 млрд дол. проти 6,16 млрд дол. за аналогічний період роком раніше. При цьому прибуток Merck за підсумками трьох минулих кварталів року зменшився на 3% - до 17,33 млрд дол. в порівнянні з 17,8 млрд дол. роком раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua