Citigroup підвищила рейтинги світових нафтових гігантів


Citigroup підвищила рейтинги світових нафтових гігантів

Експерти Citigroup підвищили рейтинги найбільших світових нафтових корпорацій BP, Chevron і Petrobras на тлі оптимістичних прогнозів на зростання їх котирувань у новому році, повідомляє MarketWatch.

На думку аналітика компанії Марка Флетчера, незважаючи на повільне цінове зростання і значні нафтові запаси найбільших економік у першому півріччі, в цілому вартість "чорного золота" збільшуватиметься і складе в довгостроковій перспективі близько $80 за барель.

Разом з тим, в поточному році хорошому ціновому клімату сприятиме низка масштабних проектів найбільших нафтових корпорацій, які, як очікується, мають увійти до своєї активної фази.

Лідируючі позиції на європейському нафтовому ринку, на думку експертів Citigroup, займатимуть британська нафтогазова компанія BG Group Plc і англійсько-голландський концерн Royal Dutch Shell, в США - Chevron, а на ринках, що розвиваються, Газпром, Роснафта і Бразильська Petrobras.

В 2010 року Citigroup очікує зростання об'ємів видобутку, стійке зростання витрат на засоби виробництва і збільшення капітальних резервів, а також стабілізацію фінансових показників. Зростання прибутків, як прогнозують аналітики, почнеться не раніше 2012 року.

Скорочення витрат на виробництво або їх надмірне перевищення небезпечніше для галузі в довгостроковій перспективі, ніж зростання котирувань, відзначив Флетчер, додавши, що підвищення цін і скорочення об'ємів постачань можуть негативно позначитися на рентабельності здійснюваних проектів.

Стійкі постачання, підкреслюють в Citigroup, підтримають котирування в довгостроковій перспективі. Основними проблемами галузі залишаються старіння діючих свердловин і скорочення числа нових родовищ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua