В Україні найнижчі зарплати в Європі


В Україні найнижчі зарплати в Європі

Українці за рівнем заробітних плат значно поступаються громадянам інших країн: від Білорусі і Росії до Болгарії і Франції, Італії, Польщі. Про це повідомила директор Інституту демографії НАН України Ела Лібанова.

"Я завжди кажу, що іншого шляху, окрім підвищення заробітних плат, для розвитку України немає. Зараз я мушу визнати, що підвищення заробітних плат протягом останніх трьох років не супроводжувалося адекватним підвищенням продуктивності праці", - відзначила вона.

"Якщо ми сьогодні дивимося на співвідношення України з іншими країнами за таким показником, як ВВП на душу населення, і за співвідношенням заробітних плат, то Україна програє більше за продуктивністю праці. Реально, у нас не такі вже великі резерви для підвищення оплати праці. Інше питання, що не можна говорити про підвищення соціальних трансферів без адекватного підвищення заробітної плати", - сказала Лібанова.

Також вона відзначила, що пенсіонери, в переважній більшості, дуже погано живуть, але середнє співвідношення середньої пенсії та заробітної плати в Україні складає 49%, це все виходить виключно з солідарної системи, тобто з внесків працюючих.

"Повірте, подібного відсотка ніде в світі немає", - додала вона.

За її словами, в інших країнах кошти надходять з накопичувальних фондів, з того, що сама людина собі відкладає на старість.

Нагадаємо, Україна знаходиться на 68-му місці за якістю життя серед 194 країн світу, випередивши більшість своїх сусідів по СНД.

Такі дані наводить дослідницька компанія International Living (США). За рік Україна опустилася на 6 позицій. Правда, набрали лише на бал менше - падіння, швидше, обумовлене змінами в показниках інших країн, пише "Сегодня".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua