Тігіпко впевнений, що вугільна промисловість потребує ефективного приватного інвестора


Тігіпко впевнений, що вугільна промисловість потребує ефективного приватного інвестора

Кандидат на пост Президента Сергій Тігіпко впевнений, що вугільна промисловість України потребує ефективного приватного інвестора і менеджера. Як повідомили в прес-службі С.Тігіпка, про це він заявив журналістам під час відвідин шахти "Білореченська" в Луганської області.

Зокрема, за словами С.Тігіпка, при нинішніх цінах на енергоносії вугільна промисловість в цілому мала б бути рентабельною. "Я абсолютно впевнений, що державі вигідно інвестувати гроші у вугільну промисловість, адже кожна гривня, яка вкладається в капітальне будівництво шахт, дає приблизно зростання ВВП в 2,5 грн., і майже 0,8 грн. повертається до бюджету у вигляді податків", - підкреслив С.Тігіпко. Проте, за його словами, сьогодні держава є неефективним управлінцем в цій сфері. "Вочевидь, що використовуються негосподарські підходи в розвитку цієї галузі, простежуються корупційні схеми", - сказав він.

На переконання С.Тігіпка, вугільна промисловість потребує ефективного приватного інвестора і менеджера, адже собівартість вугілля на приватних шахтах значно менша, ніж на державних. За його словами, необхідно встановити справедливу ціну на вугільну продукцію, надати право вуглевидобувним підприємствам без обмежень продавати вугілля на теплоелектростанції на конкурсній основі, а також забезпечити кредитування цієї галузі.

Разом з тим, на переконання політика, реформа цієї галузі має відбуватися паралельно з реформуванням всього енергоринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua