Єврокомісія планує виділити понад 30 млн євро на боротьбу з контрабандою сигарет зі сходу


Єврокомісія планує виділити понад 30 млн євро на боротьбу з контрабандою сигарет зі сходу

Єврокомісія планує виділити 32,8 млн. євро на боротьбу з контрабандою сигарет на східному кордоні Європейського Союзу. Як пише польська газета Rzeczpospolita, продаж нелегальних сигарет, які найчастіше потрапляють на територію ЄС з Польщі через Україну і Білорусь, щороку завдає збитку на суму близько 7 млрд. євро. За даними видання, це 10% всього легального ринку 27 країн Євросоюзу.

Кошти будуть в першу чергу виділені на облаштування східного кордону Євросоюзу, який де-факто є кордоном Польщі з Україною і Білоруссю.

Зокрема, кошти будуть витрачені на спеціальні великі рентген-апарати, які дозволять "просвічувати" вагони і вантажівки, а також на збільшення чисельності митних служб і додаткову техніку.

Газета відзначає, що прибутки від контрабанди сигарет в ЄС можна порівняти з прибутковістю наркобізнесу. "Якщо на українському ринку пачка сигарет коштує менше 0,5 євро, то доставка на польський бік кордону піднімає її вартість у чотири рази. У Німеччині вона вже коштує близько 5 євро, а у Великобританії або Норвегії - 8-9 євро", - відзначає видання.

За даними газети, в 2009 році польські правоохоронці та прикордонні служби конфіскували 750 млн. нелегальних сигарет, що майже на 100 мільйонів більше, ніж у 2008 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua