Заступник міністра фінансів Савченко вважає необґрунтованою перешкоду зміцненню курсу гривні з боку НБУ


Заступник міністра фінансів Савченко вважає необґрунтованою перешкоду зміцненню курсу гривні з боку НБУ

Заступник міністра фінансів, колишній заступник глави Національного банку Олександр Савченко вважає необґрунтованою перешкоду зміцненню курсу гривні з боку НБУ.

Про це заявив в інтерв'ю газеті "Вечерние вести".

"Гривня зараз зміцнюється, і її курс вже давно б досяг 7,5 UAH/USD, коли б не Нацбанк. Він скуповує долари, створюючи їх брак на ринку, аби утримати курс біля позначки 8 UAH/USD... Проте я б рекомендував Нацбанку зменшити підтримку долара. Хай курс досягне свого ринкового рівня", - сказав Савченко.

На його думку, неринковий курс, що формується зараз, веде до неправильних інвестиційних рішень як держави, так і бізнесу.

"Інакше кажучи, не знаючи справжнього стану справ, нікуди не можна вкладати гроші з упевненістю", - відзначив заступник міністра фінансів.

Савченко підкреслив, що вважає реалістичним урядовий прогноз середньорічного курсу гривні 7,5 UAH/USD на 2010 рік, який був узятий за основу при розробці проекту держбюджету-2010.

"Я вважаю, що це дуже реалістичний прогноз", - сказав він.

Савченко утримався від будь-яких рекомендацій стосовно зберігання заощаджень в тій чи іншій валюті.

"Я не буду давати поради до майбутніх президентських виборів і призначення нового керівництва Нацбанку", - сказав він.

На думку заступника міністра фінансів, курс гривні багато в чому залежатиме від того, яку політику проводитимуть Мінфін і НБУ після виборів.

Як повідомляло агентство, в грудні 2009 року курс гривні на міжбанківському валютному ринку переважно коливався в межах 7,96-8,02 UAH/USD, при цьому НБУ часто викуповував надлишок пропозиції доларів по 7,9650-7,9800 UAH/USD, перешкоджаючи тим самим значнішому зміцненню курсу гривні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua