Виготовлення бюлетенів до виборів Президента України обійшлось в 29,2 млн грн.


Виготовлення бюлетенів до виборів Президента України обійшлось в 29,2 млн грн.

На виготовлення 36 млн 916 тис. 740 бюлетенів, призначених для першого туру виборів Президента України, Центрвиборчком витратив 29 млн 208 тис. грн. Про це повідомила на прес-конференції заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

За її словами, 9 січня поліграфкомбінат "Україна" закінчує виготовлення бюлетенів для першого туру президентських виборів.

Бюлетені виготовлено відповідно до попередніх списків виборців, 0,5% бюлетенів передбачено для резерву.

Усенко-Чорна також повідомила, що у разі проведення другого туру виборів Президента України на бюлетені планується витратити близько 13 млн грн.

Нагадаємо, 6 січня ц.р. ЦВК затвердила витрати на 2010 р. на фінансування організації і підготовку президентських виборів в сумі 969,6 млн грн. ЦВК прийняла дане рішення у зв'язку з тим, що ухвалою Кабінету міністрів Міністерство фінансів і Державне казначейство зобов'язані профінансувати витрати на вибори Президента країни на дану суму, оскільки закон про державний бюджет на поточний рік не затверджений. В державному бюджеті на 2009 р. були передбачені витрати на проведення виборів Президента України в сумі 712 млн 158 тис. 100 грн. 5 січня ц.р. член ЦВК Михайло Охендовський заявив, що виборча кампанія в Україні за 2009 р. була профінансована на 80%.

Тим часом моніторингова місія Бюро із демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ оприлюднила черговий, третій за рахунком, звіт про те, як проходить підготовка до президентських виборів в Україні. Спостерігачі місії, на чолі з відомим міжнародним дипломатом Хайді Тальявіні, знаходяться в Україні з листопада минулого року. Вони виявили низку порушень в процесі підготовки до виборів, які відбудуться 17 січня 2010 р., передає "Голос Америки".

Зокрема, в звіті БДІПЛ міститься інформація про скарги, що надійшли, на наступні порушення:

- федеральні кошти на підготовку виборів на місцях на 2009 рік були виділені із запізненням на два місяці;

- на сьогоднішній день за законодавством не визначено чітку процедуру реєстрації виборців у день виборів; не визначена процедура реєстрації українських громадян, які голосуватиму за межами України і не стоять на обліку в українських посольствах і консульствах;

- деякі кандидати на посаду президента, які обіймають офіційні посади і мають доступ до бюджетних коштів, імовірно суміщають свою офіційну роботу з проведенням власних передвиборних кампаній за рахунок платників податків;

- відзначено випадки підкупу виборців - зокрема, роздача сертифікатів на володіння землею, а також надання безкоштовних послуг різного роду з метою залучення виборців на сторону того або іншого кандидата;

- деякі кандидати намагаються чинити тиск на українські ЗМІ; про це співробітникам місії БДІПЛ повідомила ціла низка головних редакторів приватних телеканалів; тиск здійснюється в результаті угод, імовірно досягнутих тим часом або іншим кандидатом і керівництвом телеканалу;

- у грудні закінчилися повноваження глави Вищого адміністративного суду України (саме цей суд розглядає різні скарги, що стосуються процесу виборів). У майбутньому це може поставити під сумнів легітимність рішень суду.

В інтерв'ю "Голосу Америки" глава моніторингової місії БДІПЛ ОБСЕ в Україні Хайді Тальявіні заявила, що загалом і в цілому атмосфера в Україні напередодні виборів продовжує залишатися спокійною.

Відповідаючи на питання, які наслідки для легітимності процесу президентських виборів може мати той факт, що як і раніше не призначено главу Вищого адміністративного суду України, Тальявіні заявила: "Я б не стала робити далекоглядних висновків. У доповіді ми просто відзначаємо наші спостереження, відзначаємо можливі причини, з яких можуть бути оскаржені рішення суду. Сьогодні ми цим обмежуємося", - сказала вона.

Тальявіні також нагадала, що ще в минулому році Венеціанська комісія Ради Європи спільно з БДІПЛ представили свої рекомендації із внесення поправок до виборчого законодавства. "Деякі рекомендації стосувалися практичних аспектів законодавства: реєстрації виборців, мобільного голосування вдома для хворих людей, різного роду протоколів. Ці поправки були представлені на затвердження парламенту України, але парламент оголосила перерву в роботі до наступної сесії, яка почнеться 19 січня, тобто через два дні після виборів", - сказала вона. Тальявіні відзначила, що відповідні рішення ухвалюватиме Центрвиборчком, що складається з 15 чоловік. Рішення ухвалюються шляхом голосування, в процесі підготовки до виборів.

Вона також підкреслила, що БДІПЛ не стежить за голосуванням українських громадян за кордоном.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua