За неофіційними даними SOCAR в 2010 р. транспортує трубопроводом Баку-Новоросійськ 1,8 млн т нафти


За неофіційними даними SOCAR в 2010 р. транспортує трубопроводом Баку-Новоросійськ 1,8 млн т нафти

Компанія SOCAR (Державна нафтова компанія Азербайджану) в 2010 р. транспортує нафтопроводом Баку-Новоросійськ 1,8 млн т нафти, передає "Тренд" із посиланням на джерело на нафтогазовому ринку.

В 2009 р. обсяг прокачування азербайджанської нафти в північному напрямі склав 2,5 млн т проти 1,3 млн т в 2008 р. Зниження експорту в російському напрямі пояснюється планами зі збільшення переробки нафти в країні. Згідно з прогнозами, обсяг переробки нафти в 2010 р. в Азербайджані складе 6,6 млн т.

Як пояснило джерело, щокварталу компанія SOCAR прокачуватиме нафтопроводом 450 тис. т нафти. У січні 2010 р. по нафтопроводу Баку-Новоросійськ буде прокачано 130 тис. т нафти. У лютому і березні по північному трубопроводу буде прокачано по 160 тис. т азербайджанської нафти, зазначило джерело.

SOCAR через Новоросійськ здійснює перевалку нафти, що добувається на власних родовищах, а також нафту спільних підприємств і операційних компаній, що працюють на суші Азербайджану. Сьогодні при транспортуванні нафти трубопроводом Баку-Новоросійськ Азербайджан отримує на виході (у порту Новоросійськ) нафту марки Urals через змішування з нафтою інших виробників. Оператором трубопроводу Баку-Новоросійськ до кінця 2007 р. була компанія АМОК, яка передала ці функції SOCAR.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua