Німці побоюються дооглядових сканерів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Німці побоюються дооглядових сканерів

1036
Після спроби теракту пасажиром з Нігерії і в німецьких аеропортах посилили заходи безпеки. Заперечення, однак, викликали плани встановлення сканерів для огляду авіапасажирів перед вильотом.
У німців амбівалентне ставлення до оголеності. З одного боку, підвищеною соромливістю вони не відрізняються: чоловіки разом з жінками без одягу паряться в саунах, в чому мати народила, засмагають на пляжах і галявинах, із задоволенням знімаються оголеними для глянцевих журналів і бульварних газет.
Протести любителів пірсингу ...
З іншого боку, урядові плани встановити в аеропортах ФРН сканери огляду, які дозволяють розглядати пасажира крізь одяг, викликали бурхливі протести, ну, наприклад, любителів інтимного пірсингу, який буде видно на екрані монітора. Обурені спілки інвалідів - адже сканер "побачить" і протези.
На тлі історії з "різдвяним" терористом, який проніс на борт літака, що летів з Голландії до Америки вибухівку, зашиту в нижній білизні, такого роду заперечення можуть здатися нісенітницею. Німцям, однак, не до сміху.
... і політиків
Дискусія вийшла на вищий політичний рівень. "Основний закон, як і раніше діє в Німеччині, - вказує внутрішньополітичний експерт фракції СДПН Дітер Віфельспютц. - Це означає, що слід завжди поважати гідність людини".
Сканери, які роблять зримими статеві органи, а також імплантати або протези, він вважає неприпустимими в Німеччині, оскільки їх застосування підриває гідність людини.
Ідею застосування сканерів огляду підтримує консервативний міністр внутрішніх справ Томас де Мезьєр. Але і він враховує невдоволення публіки. За словами міністра, прилади в аеропортах будуть відповідати трьом вимогам. По-перше, вони повинні впізнавати предмети тільки поза людським тілом, у тому числі, зроблені з пластику. По-друге, бути безпечними з медичної точки зору. І, по-третє, не втручатися в інтимну сферу, тобто забезпечують дотримання особистих прав громадян.
Сканер і права людини
Таким вимогам відповідає нове покоління сканерів, розроблених німецькими інженерами замість тих, які використовують рентгенівські промені і дозволяють справді розглядати людину крізь одяг у всіх інтимних подробицях. Результати польових випробувань нової техніки потішили навіть німецьких лібералів, які раніше, будучи в опозиції, відкидали, як порушення людської гідності, "просвічування" пасажирів.
"Тепер у нас є сканери, - задоволений віце-канцлер і голова ліберальної ВДП Гідо Вестервелле, - які не оголюють людину, але, тим не менше, дозволяють успішно виявляти наявність у нього зброї або вибухівки".
Як запевнила і представник федеральної поліції Сандра Пфайфер, будуть використовуватися тільки такі сканери, на екранах яких взагалі не можна буде визначити стать авіапасажира або його вагу. Зображення буде мати, за її словами, форму піктограми або силуету нормальної людини і не визначати чоловік це чи жінка.
Науковці заспокоюють
Принцип роботи нових сканерів докладно пояснив зацікавленій аудиторії радіостанції Deutschlandfunk професор Хельмут Ессен з дослідницького інституту високочастотної фізики та радарної техніки. У таких апаратах застосовується приблизно та ж технологія, що і в мікрохвильових печах. Такі мікрохвилі дозволяють відтворювати на екрані монітора лише розпливчасті обриси як би роздягненої догола людини. За допомогою нового сканера можна зробити зримими заховані під одягом, але не всередині тіла, металеві або керамічні предмети, а також схожі на вибухові речовини матеріали. Спеціальні комп'ютерні програми дозволяють визначити, наприклад, наявність під одягом пістолета.
"Зазирнути всередину тіла ця штуковина все одно не може, - пояснив Гельмут Ессен. - Але що, напевно, видно, так це пірсинг чи щось подібне. В іншому ж постать і предмети зображуються на екрані схематично". Що стосується ризику для здоров'я, то з цієї точки зору, запевняє професор Ессен, нові сканери абсолютно безпечні. Втім, і тих, що застосовуються в США або інших країнах можна не побоюватися.
"Такі рентгенівські апарати працюють з мікроскопічними дозами опромінення, які абсолютно нешкідливі. Це менше, ніж випромінює екран звичайного телевізора за одну годину", - підрахував Хельмут Ессен.
Переваги є
Інша справа - потенційна ефективність сканерів взагалі. Наркокур'єри обох статей часом успішно обходять контроль, ховаючи наркотики всередині власного організму. Таким "живим" контейнером для вибухівки цілком міг би стати і терорист-камікадзе. Але одна безперечна перевага у сканерів все-таки є. Їх масове застосування дозволить помітно прискорити процес огляду. Пропустити пасажирів через сканер на посадку в літак можна набагато швидше, ніж якщо обмацувати кожного руками.
Микита Жолквер
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас