Китай став найбільшим світовим експортером


Китай став найбільшим світовим експортером

В 2009 році Китай обійшов Німеччину за обсягом експорту і став найбільшим світовим експортером, повідомляє Лента.ру із посиланням на Agence France-Presse

В перші 11 місяців 2009 року експорт Китаю склав 1,07 трильйона доларів, хоча і зменшився через малий попит на китайські товари за кордоном. Експорт Німеччини, найбільшої економіки ЄС, скоротився до 1,05 трильйонів доларів (734,6 мільярда євро).

Згідно із статистикою Світової організації торгівлі, Китай вперше зумів обійти за обсягом експорту Німеччину в першому півріччі 2009 років. КНР вивезла товарів в січні-червні на 521,7 мільярда доларів, а Німеччина - на 521,6 мільярда.

Газета The Wall Street Journal зазначала, що в грудні тенденція збережеться. Китай, як очікується, опублікує дані за грудень найближчими днями. Статистика з Німеччини з'явиться значно пізніше.

Заступник міністра торгівлі Китаю ЧЖУН Шань раніше стверджував, що частка КНР в міжнародній торгівлі в минулому році виросте з 8,86 до 9 відсотків.

Німеччина, економіка якої скоротилася майже на 5 відсотків в 2009 році, зараз повільно виходить з рецесії. Економіка Китаю, навпаки, різко зростає. За прогнозом МВФ, в 2010 році КНР може обійти Японію за зростанням ВВП і стати другою за розміром економікою в світі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua