Ціна на російський газ для Молдови в I кв. 2010 р. підвищилась на 21% - до 233 дол./1 тис. куб. м


Ціна на російський газ для Молдови в I кв. 2010 р. підвищилась на 21% - до 233 дол./1 тис. куб. м

Ціна на російський природний газ для Молдови в I кварталі 2010 р. складе, за попередніми даними, 233 дол. за 1 тис. куб. м, збільшившись в порівнянні з попереднім кварталом на 41 дол., або на 21,3%. Про це повідомив віце-прем'єр, міністр економіки Молдови Валерій Лазер, виступаючи на прес-конференції в Кишиневі, присвяченій підбиттю підсумків перших 100 днів роботи молдовського уряду, очолюваного Володимиром Філатом. В.Лазер відзначив, що попередня ціна на природний газ для Молдови на I квартал 2010 р. була оголошена російським ВАТ "Газпром" в кінці грудня 2009 р.

За словами глави Мінекономіки Молдови, зростання цін на російський газ для Молдови в 2010 р. викликане зовнішніми чинниками, які молдовський уряд не може контролювати. Зокрема, подорожчання газу зумовлене підвищенням цін на нафтопродукти на світових ринках, а також збільшенням в 2010 р. з 0,8 до 0,9 знижуючого коефіцієнта, що використовується до ціни на газ для Молдови.

У відповідності з умовами довгострокового контракту на постачання газу в Молдову на період 2007-2011 рр., ціна газу встановлюється щокварталу і визначається за погодженою формулою виходячи з середньоарифметичного значення ціни реалізації газу ВАТ "Газпром" в країни далекого зарубіжжя за дев'ять місяців, що передують початку року постачання, з врахуванням знижуючого коефіцієнта для Молдови (у 2009 р. він дорівнював 0,8, а в 2010 р. підвищився до 0,9), а також з врахуванням індексу зміни цін на нафтопродукти на світовому ринку (газойль і мазут).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua