Набрала чинності угода між Україною і ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Набрала чинності угода між Україною і ЄС

3110
З 1 січня 2010 року набрала чинності друга частина Угоди між Україною і Європейською Співдружністю про реадмісію громадян.
У відповідності з цим договором, Україна прийматиме осіб, які прибули в країни ЄС з території нашої держави і які порушили правила в'їзду і перебування в цих країнах. Відповідно до аналізу, проведеного фахівцями Держприкордонслужби України, кількість прийнятих за Угодою осіб наступного року досягне 8-10 тисяч на рік, з яких 6 тисяч, - громадяни України, а до 4 тисяч - громадяни третіх країн. Як відомо, обов'язковою умовою прийняття громадян є наявність необхідних доказів їх перебування на території України.
Компетентними органами, на які покладено завдання з виконання вимог Угоди, є МВС і Адміністрація Держприкордонслужби. Їх повноваження чітко розмежовані в загальній Інструкції про порядок дій органів внутрішніх справ і органів охорони державного кордону, текст якої зараз погоджується.
24 грудня 2009 року в Адміністрації Держприкордонслужби відбулася міжвідомча нарада фахівців служби і МВС України, на якій погоджувалися позиції відомств з питань, пов'язаних з механізмом виконання угоди. В першу чергу це стосується організації взаємодії зацікавлених органів, розгляду справ прийнятих осіб в судах, порядку дій посадових осіб і тому подібне.
"Адміністрація Держприкордонслужби провела серйозну підготовку до виконання положень Угоди, - відзначив під час наради головуючий на ній перший заступник голови відомства - директор Департаменту охорони державного кордону Павло Шишолін. - Зокрема, ми внесли зміни в навчальні програми Національної Академії ДПСУ і Учбового центру підготовки молодших фахівців, продовжується реконструкція і вдосконалення відомчої системи вмісту, активно вивчається досвід правоохоронних відомств держав - членів ЄС з цих питань.
Як повідомлялося, зокрема, за оцінками тижневика "Коментарі", в Україні в 2010 році може виявитися 150 тис. нелегальних емігрантів, яких може передати ЄС в рамках угоди про реадмісію.
За даними видання, Україна в пунктах тимчасового утримання нелегальних мігрантів зможе утримувати близько 4 тис. осіб, що обійдеться бюджету в 3 млн. доларів.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас