МВФ дозволив уряду України використати до 2 млрд дол. міжнародних резервів для оплати газу та інших зовнішніх платежів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ дозволив уряду України використати до 2 млрд дол. міжнародних резервів для оплати газу та інших зовнішніх платежів

Енергетика
498
Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) задовольнила запит української влади на зменшення критерію виконання кредитної програми співпраці stand by "Мінімальний рівень чистих міжнародних резервів (ЧМР)" на $2 млрд на кінець грудня, йдеться в заяві представника МВФ в Україні Макса Альєра.
"Цей важливий крок дозволить українській владі використати існуючі ресурси для здійснення зовнішніх платежів у потрібні терміни, включаючи платежі за газ, в рамках програми співпраці України з фондом", - прокоментував це рішення М.Альєр.
"Це не вимагатиме нових виплат з боку МВФ", - додав він, підкреслюючи, що місія фонду в Україні продовжує працювати впродовж всіх святкових днів.
"МВФ продовжує вести переговори щодо формування такого бюджету України на 2010 рік, який дозволить українській економіці стати на шлях стійкого зростання і, особливо, аби захистити найвразливіші групи населення", - наголошується в заяві представника МВФ.
Крім того, угода з владою України про бюджет 2010 року, підкріплена широкою політичною підтримкою, створить основу для отримання чергових траншів за програмою stand by, підкреслив М.Альєр.
Згідно з другим переглядом програми stand by, проведеним влітку цього року, мінімальний рівень ЧМР на кінець 2009 рокк був встановлений на рівні $14,9 млрд.
Тиждень тому прем'єр України Юлія Тимошенко також повідомила, що новий транш кредиту Україна зможе отримати лише після прийняття держбюджету-2010. В той же час вона відзначила, що в процесі двох раундів переговорів української делегації у Вашингтоні з МВФ у середині грудня було прийнято рішення, яке дозволить пом'якшити проблеми бюджету без отримання нового траншу кредиту. Радник прем'єра Олександр Гінзбург пояснив, що рада директорів МВФ може в середу санкціонувати переказ грошей з Нацбанку України на рахунки уряду. "Гроші можуть перейти з центрального банку, якщо МВФ погодиться знизити орієнтир для валютних резервів", - сказав він.
За його словами, стабілізація української валюти і наявність в Нацбанку майже $27 млрд валютних резервів дають можливість піти на такий крок, якщо цьому не зашкодить передвиборне політичне суперництво і Нацбанк, вплив на який чинять опоненти Ю.Тимошенко, не відмовиться допомогти уряду.
Уряд 23 грудня вже прийняв рішення про збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на 12 млрд грн. (близько $1,5 млрд) за рахунок внесення до нього облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
Передбачається, що ці облігації викуплять комерційні банки (найімовірніше, державні) або за рахунок власних коштів, або за рахунок фінансування, наданого Нацбанком, а "Нафтогаз" отримані кошти конвертує безпосередньо в НБУ і заплатить "Газпрому" за газ. Імовірно, сума складе близько $1 млрд.
Рік тому для оплати газу була застосована схожа схема, проте тоді уряд вніс ОВДП до статутних капіталів держбанків, які монетизували їх в НБУ і видали кредити "Нафтогазу", який конвертував їх в Нацбанку.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас