Починає діяти єдиний ринок пасажирського залізничного транспорту ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Починає діяти єдиний ринок пасажирського залізничного транспорту ЄС

239
З Нового року в Європейському Союзі відкривається для конкуренції ринок міжнародного пасажирського залізничного сполучення. У заяві заступника голови Єврокомісії Антоніо Тайані наголошується, що це "новий етап багатолітнього процесу консолідації європейської залізничної галузі".
"Відкриття ринку міжнародних пасажирських перевезень вигідне як галузі, так і пасажирам. Воно передбачає розширення вибору для пасажирів і має послужити значному зростанню якості послуг і зниженню цін", - підкреслив А.Тайані.
Всі залізничні компанії країн-членів ЄС отримують право займатися пасажирськими перевезеннями по території союзу за межами своїх національних кордонів. Вони можуть користуватися інфраструктурою інших країн ЄС, необхідною для виконання цього завдання.
Для реальної конкуренції залізничні перевізники отримують право "каботажу". Умовно кажучи, польський поїзд, що прямує до Франції, може по дорозі перевозити пасажирів між німецькими станціями.
Деякі обмеження поки зберігаються в цілях підтримки національних залізничних служб. За певних умов може бути обмежений доступ іноземних перевізників на маршрути, які обслуговуються національними перевізниками за державними контрактами. Йдеться про маршрути, перевезення по яких соціально потрібні, але не можуть бути рентабельними. З іноземних перевізників можуть стягувати додаткові збори, що компенсують різницю вартості перевезень з місцевими, які працюють за держконтрактами.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас