0 800 307 555
0 800 307 555

За "безкоштовні" держакти просять 4 тисячі


За "безкоштовні" держакти просять 4 тисячі

Інакше чиновники хворіють, палять папери і кивають на стовпи Передвиборне гасло Юлії Тимошенко "земля - селянам" - провалився. Програму видачі безкоштовних держактів на землю чиновники виконали всього на 7,5%. Нагадаємо, з 1 вересня набрала чинності постанова, по якій акти слід було видавати за 30 робочих днів, з мінімумом документів і головне - безкоштовно. Правда, схема була хитрою - лише до кінця року. Тимошенко обіцяла обдарувати електорат 6,5 мільйонами актів, але 26 грудня сама визнала, що видали лише півмільйона документів.

Схема. Нам удалося розшукати щасливця, який отримав заповітний документ. "Я з 1996 року намагалася приватизувати землю, але документи лежали мертво. А в жовтні цього року прийшли з сільради, сказали, що є програма уряду. Вже в грудні мені виготовили акт безкоштовно", - розповіла нам мешканка села Шиловці Чернівецької області Марія Гуцул. Але її приклад швидше виняток, ніж правило.

В більшості люди оббивають пороги чиновників. Софія Березинець п'ятий рік оформляє землю в районі Вишгороду. "Технічну документацію давно зробили за свій рахунок, справа лише за актом. Але і його не дають: або хтось у відпустці, або на лікарняному, або просто нічого не знають, - розповідає її племінниця Світлана. - Я і свою землю хочу приватизувати. Але у відповідь чую: "4 тисячі гривень, і буде акт". Пенсіонерці з Чернігова Лідії Коваленко оформити землю заважає... стовп: "У 1963 році на нашій ділянці поставили електроопору, а тепер не дають акт. Говорять - опора не ваша, відмовтеся від землі, яка під нею, і приватизуйте ділянку без стовпа. Але згідно із законом біля електроопори має бути 15 метрів охоронної зони, отже, при будь-яких розкладах землю приватизувати не дадуть". Киянка Ірина Іщук скаржиться, що мер Києва не хоче ставити підпис під актами - мерія повернула їх в Держкомзем. "Це правда. Ми їх не підписали, до них не було технічної документації. Якщо всі пришлють, то підпишемо", - пояснив нам заммера Києва з земельних питань Олександр Луцький.

Саботаж. Зірвавши програми по актах бютівці пояснюють свавіллям чиновників на місцях. "У одному районі 2 тисячі вже готових актів спалили! У іншому то хворіють, то у відпустках. Коли б не опір чиновників, ми б впоралися", - запевняє нардеп-бютівець Сергій Міщенко. Люди ж засмучені. "Якби хотіли зробити щось для народу, то програма була б не до кінця року", - резюмувала киянка Олена Россошська.

Нам поскаржилася киянка Гражина Курчинська. Каже, їй не дають зайнятися фермерством археологи. "Ми хотіли приватизувати ділянку в 6 гектарів у Чернігівської області. Але археологічна експертиза видала висновок, що на нашому полі знаходиться 9 стоянок часів палеоліту! Інститут археології готовий провести розкопки, але це коштувало б мільйон!" Вона упевнена, що з неї намагаються викачати гроші. Проте Денис Козак, замдиректора Інституту археології, говорить, що сім'я Курчинської хотіла приватизувати Клондайк: "Там виявилися цінні пам'ятники. А те, що розкопки коштують дорого - правда: 1 кв. м близько 1 тис. грн., але це встановлена такса, ми нічого не порушуємо".

Люди кажуть, що архінспекція деколи вимагає грошей і з тих, хто має право на безкоштовний акт, але нардепи запевняють - це незаконно. "Технічна документація, за рішенням Кабміну, робиться коштом держави", - сказав бютівець Сергій Міщенко. "Ми грошей вимагати не можемо. Нам або приходить замовлення від управління провести інспекцію, його оплачують і ми виїжджаємо, або ні", - пояснив нам Козак.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua