Україна щомісячно витрачає близько 14 млн грн. на пенсії депутатам


Україна щомісячно витрачає близько 14 млн грн. на пенсії депутатам

850 колишніх і нинішніх народних депутатів отримують пенсії понад 10 тисяч гривень.

На початку цього року серед українців 1105 осіб отримували пенсію понад 10 тисяч гривень, що в 11 разів вище за середню пенсію в Україні, серед них - 850 колишніх і нинішніх народних депутатів. Такі дані отримало бюро журналістських розслідувань Свідомо, що аналізувало стан Пенсійного фонду.

Крім нардепів, пенсію понад 10 тис. отримували 165 осіб за роботу прокурорами, 62 - урядовцями і 28 - суддями.

За даними, які вдалося отримати бюро, всього в Україні на початок року було 1 млн. спеціальних пенсіонерів, чия пенсія визначається окремими законами. Їх середня пенсія складала від 1061 гривні у солдатів до 15443 гривень у депутатів.

Ще 12,5 млн. українців отримували пенсію згідно із законом про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - в середньому по 874 гривні.

Свідомо підрахувало - якби держава платила всім спецпенсіонерам середню пенсію для звичайних пенсіонерів, то економила б майже 11 млрд гривень на рік.

Це майже дорівнює запланованому урядом дефіциту Пенсійного фонду на цей рік - 13 млрд гривень.

Як відзначається в звіті Свідомо, вже зараз варто звернути особливу увагу на стрімке старіння населення. За прогнозом Інституту демографії і соціальних досліджень, в 2050 році, коли на пенсію мають піти нинішні 20-річні - на 100 платників пенсійних внесків буде 139 пенсіонерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua