Експерт: Частка тіньової економіки в Росії складає 25-30%


Експерт: Частка тіньової економіки в Росії складає 25-30%

В Росії частка тіньової економіки складає 25-30%, заявив головний економіст Deutsche Bank в Росії Ярослав Лісоволик.

Німецькі дослідники прийшли до висновку, що найменше від світової економічної кризи постраждали ті країни, в яких люди активні в обмані держави, - такі, як Греція і Португалія.

За даними Deutsche Bank, розмір тіньової економіки там складає близько чверті від офіційної, а як передає Financial Times, прем'єр-міністр Греції недавно визнав, що держапарат країни "роз'їдений корупцією". Падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) в них склало всього 0,7 і 2,6% відповідно.

Крім того, в банку підкреслюють: країни, в яких частка "тіньовиків" дуже невелика (Австрія, Нідерланди, Франція), падіння основного економічного показника теж незначне, - на рівні 2-4%.

За словами експерта, незваєаючина те, що сектор тіньової економіки може впливати на економіку офіційну, далеко не завжди його активізація призводить, наприклад, до збільшення споживчого попиту.

"В країнах з високими валютними ризиками люди вважають за краще переводити такі гроші в тверду валюту", - відзначає Лісоволик.

Проте експерти стримано ставляться до таких досліджень. "На зміну ВВП впливає багато різних факторів - зовнішньоекономічна кон'юнктура, ступінь"надутості" бульбашок в економіці, тому не можна зупинятися лише на чиннику тіньової економіки", - упевнений Лісоволик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua