Суд зобов'язав повернути Коломойському 400 мільйонів гривень застави за ОПЗ


Суд зобов'язав повернути Коломойському 400 мільйонів гривень застави за ОПЗ

25 грудня Господарський суд м. Києва стягнув на користь ТОВ "Нортіма" з Фонду державного майна України 400 млн. грн. перерахованої конкурсної гарантії і 2 млн. 695 тис. 890 грн. 41 коп. - 3% річних за невчасне виконання грошового зобов'язання. Також суд поклав на ФДМУ відшкодування судових витрат у справі. Про це повідомив офіційний представник ТОВ "Нортіма" Роман Жуган.

"Ми розраховуємо на те, що ФДМУ добровільно виконає це рішення суду і перерахує кошти, а якщо ні - то звертатимемося за примусовим стягненням коштів на користь "Нортіми", - відзначив Жуган.

Нагадаємо, 29 вересня 2009 року ТОВ "Нортіма" (Україна) придбало контрольний пакет ВАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) у розмірі 99,567% статутного фонду за 5 млрд. грн. Ціна продажу перевищила початкову на 1 млрд. грн. Крок аукціону складав 50 млн. грн. У торгах взяли участь 3 компанії - ТОВ "Азот-сервіс" (Росія) (подала заявку від імені ТОВ "СИБУР"), ТОВ "Фрунзе-Флора (Україна)" і ТОВ "Нортіма" (Україна).

Згодом виконуючий обов'язки голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко повідомив, що комісія з приватизації ОПЗ Фонду держмайна прийняла рішення не визнавати ТОВ "Нортіма" переможцем у конкурсі з приватизації заводу.

В жовтні ТОВ "Нортіма" заявила, що Фонд державного майна України не повернув своєчасно і незаконно використовує 400 млн. грн., внесених компанією як конкурсна гарантія для участі в приватизаційному конкурсі з продажу державного пакету акцій ВАТ "Одеський припортовий завод".

"Крім того, що, порушуючи "Положення про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій акціонерних товариств", приватизаційне відомство відмовилося визнавати нашу компанію переможцем приватизаційного конкурсу з продажу державного пакету акцій ВАТ "Одеський припортовий завод", ФДМУ станом на теперішній час не повернув ТОВ "Нортіма" 400 млн. грн., внесених як конкурсна гарантія для участі в приватизаційному конкурсі з продажу 99,567% акцій ВАТ "ОПЗ", - заявляло ТОВ "Нортіма" в жовтні 2009 року.

"Офіційно заявляємо, що до того моменту, як Фондом держмайна буде укладений з ТОВ "Нортіма", як з переможцем приватизаційного конкурсу, договір купівлі-продажу акцій ВАТ "Одеський припортовий завод", держава не має ні юридичної підстави, ні морального права користуватися грошовими коштами, внесеними нашою компанією як конкурсна гарантія", - сказано в офіційній заяві компанії, що передувала направленню судового позову, який був задоволений 25 грудня 2009 року.

Раніше також повідомлялося, що Господарський суд Києва зобов'язав ФДМ повернути компанії "Фрунзе-Флора" перераховану для участі в конкурсі з продажу ОПЗ гарантію в розмірі 400 млн. гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua