"Ъ": Уряд відклав податки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Уряд відклав податки

1073
Як розповів міністр Кабінету міністрів Петро Крупко, уряд 23 грудня прийняв розпорядження "Про затвердження стратегії реформування податкової системи". "Ми прийняли інструмент для роботи Мінфіну і податкової адміністрації, які займатимуться реформуванням", - сказав він. Згідно з документом, уряд Юлії Тимошенко скасував прийняту Кабміном Віктора Януковича 19 лютого 2007 року "Концепцію реформування податкової системи", розраховану до 2015 року. Нову модель фіскальної реформи Тимошенко має намір реалізувати до 2018 року, аби "побудувати сучасну конкурентноздатну соціально орієнтовану ринкову економіку, інтегровану в ЄС".
На першому етапі - в 2010-2011 роках - уряд доопрацює і прийме Податковий кодекс, поліпшить методи адміністрування податків, скоротить пільги зі сплати ПДВ і вирішить проблему невчасного відшкодування ПДВ. У цей період буде введений податок на нерухомість (розраховуватиметься із загальної площі), почнуть стягувати акцизний збір на електроенергію і газ замість цільової надбавки до діючого тарифу, а самі акцизи будуть підвищені до європейського рівня. Серед пріоритетів - реформа спрощеної системи оподаткування, зокрема збільшення рівня відповідальності за порушення; проведення бруттизації заробітних плат і введення єдиного соціального внеску.
В 2012-2013 роках слід чекати зниження ставки податку на прибуток, проте розмір цього зниження уряд не вказав. Примітно, що в попередній концепції ставка податку мала зменшитися до 2012 року з 25% до 20%, а ПДВ до 2008 року - з 20% до 18%. Замість цього тепер Кабмін запропонував підвищити ставки податку на доходи фізичних осіб, які отримують "особливо великий дохід" (ставка не уточнюється; зараз - 15%). До 2018 року буде повністю завершена адаптація української податкової системи до вимог ЄС. Проект стратегії погоджений з МВФ, але не враховані рекомендації фонду заборонити платникам єдиного податку добровільну реєстрацію платниками ПДВ і знизити для них максимальний обсяг річного виторгу з 500 тис. грн. до 300 тис. грн.
Глава Держкомпідприємництва Олександра Кужель вважає, що концепції не вистачає конкретики, тому не підтримала її прийняття. "Вона містить загальні слова, і немає найголовнішого - зміни адміністрування", - відзначає чиновник. Президент Союзу податкових консультантів Леонід Рубаненко додає, що документ не містить точних заходів щодо детінізації економіки, спрощення процедур адміністрування і розмірів зниження ставок. "Документ покаже МВФ, що ми готові до реформ, але це гонитва за черговим траншем", - упевнений Рубаненко. Але концепція все ж необхідна - для того, щоб перейти до етапу прийняття Податкового кодексу, вважає Кужель. "Ми готові подати проект хоч зараз, документ готовий на 90%, - повідомило джерело в Мінфіні. - Головне - політична воля парламенту на його прийняття".
Заступник голови парламентського комітету з питань податкової і митної політики Костянтин Бондарєв (БЮТ) запевнив, що політична воля в Раді є давно, адже "податкова Конституція" розроблялася протягом декількох років, тому уряду необхідно подавати документ після виборів. "Політична воля є, протягом трьох місяців після виборів президента, я гадаю, його можна подавати", - додає Кужель. За інформацією джерела в Мінфіні, проект Податкового кодексу на 60% складається з норм, запропонованих колишнім першим віце-прем'єром, міністром фінансів Миколою Азаровим в 2006-2007 роках.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас