Влада США пообіцяла іпотечним гігантам Fannie Mae і Freddie Mac необмежену підтримку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Влада США пообіцяла іпотечним гігантам Fannie Mae і Freddie Mac необмежену підтримку

Кредит&Депозит
413
Адміністрація президента США Барака Обами пообіцяла підтримати гігантів іпотечного кредитування протягом найближчих трьох років незалежно від того, наскільки великими будуть їхні втрати, аби додати упевненості фінансовим ринкам. Раніше адміністрація збільшила кредитну лінію для Fannie Mae і Freddie Mac удвічі, до $200 млрд. кожній.
Влада США сподівається, що подібні гарантії зміцнять довіру інвесторів і допоможуть повернути покупців нерухомості приватного сектора назад на ринок, аби утримати іпотечні ставки на прийнятному рівні.
При цьому міністерство фінансів США також відмовилося від вимоги до компаній скоротити розміри їхніх портфелів іпотечних цінних паперів наступного року, відзначивши, що це все одно буде необхідно зробити в майбутньому. За новими правилами, їх обсяг не може бути більшим, ніж $810 млрд. на кінець наступного року. Ліміт знизиться ще на 10% в наступному році.
Fannie Mae і Freddie Mac вже витратили $111,6 млрд. з $400 млрд. резервного фінансування менш ніж за рік. При цьому необхідність виплати річних дивідендів у розмірі 10% або близько $5 млрд. ставить компанії у скрутне становище. Розмір виплачуваних дивідендів перевищує середній річний прибуток агентств. Fannie Mae фіксує збитки за підсумками дев'яти кварталів поспіль. У третьому кварталі поточного року компанія відзвітувала про втрати в сумі $18,87 млрд. Чисті збитки Freddie Mac в третьому кварталі 2009 р. склали $5,01 млрд.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас