"Ъ": Юлія Тимошенко допоможе Віктору Пінчуку на російському ринку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Юлія Тимошенко допоможе Віктору Пінчуку на російському ринку

733
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вирішила допомогти підприємцеві Віктору Пінчуку з вирішенням проблем на російському ринку труб. У листі прем'єр-міністра Юлії Тимошенко від 12 грудня глава уряду просить дати доручення відповідальним міністерствам Росії підписати протокол про продовження угоди про постачання української трубної продукції в РФ.
"На думку української сторони, в даному випадку оптимальним рішенням є збереження традиційної 5-6-процентної частки українських труб на російському ринку і, відповідно, встановлення в рамках угоди на 2010 рік квоти у розмірі 300 тис. т, що на третину менше від квоти 2009 років", - йдеться в листі.
Зараз найбільшим імпортером труб, що працює в рамках угоди з РФ, є трубно-колісна компанія "Інтерпайп", підконтрольна підприємцеві Віктору Пінчуку і членам його сім'ї. У 2005 році мінекономрозвитку РФ і Мінекономіки встановили квоту на імпорт в РФ труб у розмірі 395 тис. т з щорічним зростанням на 2% до 2010 року. У поточному році квота складає 427,6 тис. т. За даними фонду розвитку трубної промисловості РФ, обсяг російського ринку труб оцінюється в $3-4 млрд, частка українських труб - $250-300 млн.
Джерела Ъ в урядах України і РФ стверджують, що станом на вчорашній день угода про квотування постачань труб на російський ринок підписана не була. "Переговори з мінпромторгом РФ проходять важко. Розглядається варіант, що Росія подовжує дію квот, а Україна не підвищує мита на імпорт аміачної селітри і не вводить квоти на імпорт NPK-добрив", - розповіло джерело в Мінекономіки. "Торг йде по пільгах. Але те, що пропонує Україна для Росії, оцінюється в $100 млн, а Україна просить пільги на $300 млн", - відзначило джерело в уряді РФ. У випадку якщо квота не буде продовжена, з 1 січня 2010 року на труби "Інтерпайпу" при імпорті в РФ буде поширюватися мито у розмірі 9-55%.
Збереження квот для безмитного ввезення труб до Росії є дуже важливим для "Інтерпайпу": за 9 місяців цього року 35-37% постачань труб компанії припало на російський ринок, говорить аналітик ІК Dragon Capital Сергій Айда. За оцінками аналітика ІК Alfa Capital Ukraine Олега Юзефовича, на частку Росії припадає близько 20% виручки "Інтерпайпу" (у 2007 році оборот склав $1,79 млрд).
"Враховуючи кредиторську заборгованість "Інтерпайпу" в розмірі $900 млн (за даними Fitch на кінець III кварталу. - ред.), відмова РФ подовжувати квоти на імпорт труб матиме украй негативну дію", - погоджується аналітик Foyil Securities Ісмаїл Сафаралієв. "Можливе скасування квот негативно позначиться на операційній і фінансовій діяльності "Інтерпайпу", оскільки Росія - найбільший ринок збуту для компанії, - відзначає Сергій Айда. - Компанія буде змушена знизити виробництво, якщо не знайде нових ринків для своєї продукції".
В "Інтерпайпі" лист Юлії Тимошенко не коментують. На думку директора з корпоративних відносин "Інтерпайпу" Олега Кузьміна, якщо угода не буде продовжена, це призведе до відсутності конкурентів для російських виробників труб, що стимулюватиме зростання цін на трубну продукцію для споживачів, основними з яких є нафтогазові компанії. "Це може призвести до скорочення постачань українських труб в РФ і перерозподілу вивільненого обсягу на інші ринки", - сказав він. Проте Ісмаїл Сафаралієв вважає, що знаходити нові ринки в умовах фінансової кризи буде складно. "Ринок далекий від підйому, і завоювання нової клієнтської бази в таких умовах - практично непосильне завдання", - відзначає він.
Від офіційних коментарів в урядах України і Росії вчора відмовилися. Але джерело в Кабінеті міністрів висловило надію, що лист Юлії Тимошенко зрушить переговори з мертвої точки, відмовившись уточнити, чи заступалася раніше прем'єр за інших бізнесменів України на міжнародному рівні.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас