Reuters: США підсилять тиск на Росію у зв'язку з ситуацією навколо американської свинини — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Reuters: США підсилять тиск на Росію у зв'язку з ситуацією навколо американської свинини

Аграрний ринок
509
Американські офіційні особи мають активізувати переговори з російськими колегами і піднятися з "технічного рівня" до вищих дипломатичних і політичних кіл, щоб зняти торговельні бар'єри, які загрожують експорту м'яса зі США до Росії, пише Reuters.
Росія є одним з найбільших покупців свинини в США. За даними Американської асоціації експортерів м'яса (USMEF), в 2008 р. Росія імпортувала зі США 217,8 тис. тонн свинини проти 99,9 тис. тонн в 2007 р. При цьому за останній час російський Россільгоспнагляд заборонив постачання свинини з понад 15 американських підприємств.
В США кажуть, що правила ввезення м'яса в Росію набагато жорсткіші, ніж стандарти, що використовуються в СОТ. Оскільки Росія не належить до цієї міжнародної організації, американським політикам було б розумно прискорити процес її вступу туди. За словами Рона Кірка, представника торговельного міністерства США, вступ Росії до СОТ допоможе з більшою легкістю вирішувати проблеми, подібні до даної, оскільки російська влада в цьому випадку буде зв'язана міжнародними стандартами. Кірк заявив, що удар по м'ясній індустрії США дуже великий, тому його відомство застосовуватиме всі можливі заходи для вирішення конфлікту.
Російські та американські чиновники обговорюють технічні стандарти, що застосовуються до м'яса, яке ввозиться в РФ, починаючи з травня, але не добилися в цьому якоїсь згоди. Експерти кажуть, що Росія веде протекціоністську політику на догоду домашнім виробникам м'яса.
"Це просто протекціонізм на користь інтересів невеликої групи місцевих виробників м'яса", - сказав Андерс Аслунд, старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки, який спеціалізується на питаннях торговельних відносин з Росією. За його словами, Сполучені Штати мусять порушити це питання на вищому політичному рівні, щоб зняти існуючу напругу.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас